رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران از اجرای محدودیتهای ترافیکی در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران از 24 اسفند سال 91 تا 16 فروردین سال 92 خبر داد.


سرهنگ مهران کرانیان با اعلام این خبر گفت: با توجه به افزایش حجم سفرهای نوروزی و همچنین افزایش ظرفیت تردد محورهای مواصلاتی کشور به منظور ارتقای ضریب ایمنی و ایجاد کشش و روانی ترافیک از 24 اسفند سال91  تا 16 فروردین سال 92 محدودیتها و ممنوعیتهای عبور و مرور در محورهای پرترافیک استان اجرا می شود.

وی افزود: عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراهها و بزرگراه ها و جاده های اصلی برون شهری ممنوع است و در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل از وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

محدودیت در محور هراز

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران بیان داشت: در محور هراز تردد انواع تریلر در محور هراز کماکان ممنوع است و تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 روز پنجشنبه مورخ 24 اسفند تاساعت یک بامداد روز دوشنبه پنجم فروردین سال 92 و از ساعت هشت صبح روز پنجشنبه مورخ هشت فروردین 92 تا ساعت 24 روز جمعه 16 فروردین 92 از تهران به آمل و بالعکس ممنوع است.

وی اضافه کرد: تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت 13 الی 24 روزهای 4، 9، 13، 14 و 16 فروردین 92 از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 15 الی 24 روزهای فوق از آب اسک تا رودهن(محدوده مشاء) به صورت یک طرفه خواهد بود.

سرهنگ کرانیان تصریح کرد: در محور فیروز کوه نیز تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 ظهر روز پنج شنبه 24 اسفند تا ساعت 24 روز دوشنبه پنجم فروردین 92 و همچنین از ساعت هشت صبح روز پنجشنبه هشتم فروردین تا ساعت 24 روز جمعه 16 فروردین 92 از تهران به قائم شهر و بالعکس ممنوع است.

محدودیتهای جابه جایی محمولات ترافیکی

وی در خصوص محدودیتهای جابه جایی محمولات ترافیکی گفت: جا به جایی محمولات ترافیکی در تمامی راه های اصلی برون شهری کشور از روز یکشنبه 27 اسفند تا پایان روز دوشنبه پنجم فروردین 92 و همچنین از روز دوشنبه 12 فروردین 92 تا پایان روز جمعه 16 فروردین 92 ممنوع است و برای روزهای 6، 7، 8، 9، 10 و11 فروردین صرفاً برای محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی حسب تشخیص مرجع صادر کننده مجوز عبور محموله صادر می شود.

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: محورهایی که ممنوعیت تردد انواع وسایل نقلیه باربری در آنها صورت می گیرد، رفت و آمد وسایل نقلیه مذکور از ساعت 23 تا هفت صبح روز بعد در این گونه محورها مجاز است، مگر اینکه به علت معاذیر فنی و ترافیکی و با تشخیص رئیس قرارگاه پلیس راه استان امکان تردد وسایل نقلیه باری در یک محور و یا محورهایی موقتاً مقدور نباشد.

وی یادآور شد: در صورت نیاز به اعمال محدودیتهای پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش به منظور کنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه رؤسای قرارگاه های پلیس راه با هماهنگی پلیس راه ناجا به صورت مقطعی و موضعی تصمیمات مقتضی اتخاذ می کنند.

سرهنگ کرانیان ادامه داد: در صورت نیاز به اعمال محدودیتهای پش بینی نشده در محورهای مواصلاتی بین استانی، رئیس قرارگاه پلیس راه استان با رؤسای قرارگاه پلیس راه استانهای همجوار و ادارات کل راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه های استانهای مربوطه هماهنگی لازم به عمل آورده و پس از کسب مجوز از پلیس راه ناجا نسبت به اعمال محدودیت و ممنوعیت مورد نیاز اقدام لازم به عمل می آورد.

وی اظهار داشت: رانندگان وسایل نقلیه باربری و حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی هنگامی که فاقد بار هستند در محورهایی که محدودیت تردد تریلر، کامیون و کامیونت اعمال می شود مجاز به تردد نیستند.

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران اضافه کرد: رانندگان وسایل نقلیه ای که در طول مسیر محدودیت در حرکتند، موظفند به نحوی برنامه ریزی و تردد کنند که قبل از ساعت اجرای محدودیت از جاده عبور کنند در غیر این صورت از حرکت آنان جلوگیری به عمل می آید.

وی بیان کرد: ضمناً مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راه راهور ناجا با شماره تلفن 88255555(ده خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان عزیز کشورمان هستند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
روستای قحطی زده در سرمای تهران/ تصاویر
شورای رقابت در خصوص خودرو چه تصمیمی گرفت؟ + متن مصوبه این شورا
نرخ تورم واقعی بیش از 40 درصد
خبرهای جدید نیکزاد از مسکن ویژه و مهر
راه‌اندازی مراكز همسریابی قانونمند شد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X