فرماندار تهران گفت: با توجه به اینکه قبرهای بهشت‌زهرای تهران در حال پنج طبقه شدن است، مکان جدیدی در جاده سمنان جایابی شده و از سال ۹۲ اموات تهران به آرامستان جدید منتقل می‌شوند.

 عیسی فرهادی در نشست خبری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مکان جدیدی در جاده سمنان برای آرامستان تهران شناسایی شده که شهرداری باید امکانات و دسترسی این مکان را فراهم کند تا کم‌کم این مکان جهت انتقال اموات آماده شود و با توجه به برنامه‌ریزی که صورت گرفته، به دنبال این هستیم تا از سال ۹۲ آرامگاه جدید را ایجاد کنیم. با توجه به اینکه ظرفیت آرامستان تهران تکمیل شده و قبرها در حال پنج طبقه شدن است، باید از سال آینده مکان جدید آماده شود.

فرهادی درباره برخی از آرامگاههایی که در قالب امامزاده‌ها،‌ همچون امامزاده عبدالله در داخل تهران قرار دارد و طبق مصوبه قانونی، پس از ۳۰ سال امکان تبدیل آنها به فضای سبز توسط شهرداری وجود دارد نیز گفت: شهرداری باید برای این اماکن طرحهای جدیدی را ارائه دهد، اما هر طرحی که ارائه دهد، بلامانع است و می‌تواند این گونه آرامگاه های داخل شهر را ساماندهی کند.

وی همچنين در مورد افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه‌های تاکسی در سال ۹۲ گفت: هر نوع افزایش نرخ کرایه‌ها نباید بیشتر از نرخ مصوب اعلام شده از سوی وزارت کشور باشد، لذا تاکنون مصوبه وزارت کشور درباره نرخهای کرایه‌ تاکسی به فرمانداری نرسیده، لذا شورا نمی‌تواند قانونی را تصویب کند که قانون بالادستی آن مبلغی غیر از آن را مصوب کرده باشد. بنابراین ۲۰ درصد افزایش نرخ‌ کرایه‌ها در سال ۹۲ در حد پیشنهاد است.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: afkarnews.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
واکنش میرتاج الدینی به انتقاد آیت الله یزدی
دامی كه دولت برای خودروسازان پهن كرد
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز (91/12/23)
هنوز هم پنی سیلین چینی وارد می‌کنیم!
هاشمی در انتخابات آینده تنها از یک گزینه حمایت خواهد کرد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X