دولت مصر برخلاف توافق‌نامه‌ی گردشگری دو کشور، تصمیم گرفته است سفر ایرانی‌ها را به کشورش از اواخر خردادماه متوقف کند.


در توافق‌نامه‌ی گردشگری ایران و مصر که اواخر سال گذشته به‌دنبال سفر وزیر گردشگری مصر به ایران امضا شد، هیچ‌ بندی درباره‌ی تعیین زمانی محدود برای اجرای تورهای دو طرف وجود ندارد. با این حال وزارت گردشگری مصر پس از آن‌که نخستین تور ایرانی به مقصد این کشور اجرا شد و اعتراض‌هایی از سوی سلفی‌ها صورت گرفت، به‌طوری که دامنه‌ی این اعتراض‌ها به خانه‌ی حافظ منافع ایران در مصر هم کشیده شد، تصمیم گرفته است فقط تا نیمه‌ی ماه ژوئن (اواخر خردادماه) به تورهای گردشگری ایرانی اجازه‌ی ورود بدهد.

در بیانیه‌ی وزارت گردشگری مصر آمده است:‌ این تصمیم هشام زعزوع - وزیر گردشگری مصر - به‌دنبال اولین سفر گروهی از گردشگران ایرانی به مصر اتخاذ شده است و از فرصت توقف سفرها برای ارزیابی دوباره و بررسی تجربیات و برنامه‌های گردشگری با طرف ایرانی استفاده می‌شود.

مجید ابوالفتحی - رییس کانون جهانگردی و اتومبیلرانی - که از سوی بخش خصوصی ایران توافق‌نامه‌ی اجرایی را با بخش خصوصی مصر امضا کرده است، درباره‌ی این تصمیم مصر به خبرنگار سرویس گردشگری ایسنا گفت: ما چیزی نشنیده‌ایم و این تصمیم را هم به ما اعلام نکرده‌اند.

او ادامه داد: در آن توافق‌نامه‌ی گردشگری، تعداد مسافران در مرحله‌ی نخست مشخص شده است، ولی هیچ چیزی درباره‌ی محدودیت زمانی در این توافق‌نامه وجود ندارد.

ابوالفتحی افزود: در این توافق‌نامه بدون آن‌که محدودیت زمانی تعیین شده باشد مشخص شده است که ایران در مرحله‌ی نخست، 20هزار گردشگر می‌تواند به مصر بفرستد.

رقیه حاتمی‌پور - مجری تنها تور ایرانی به مقصد مصر - هم درباره‌ی این بیانیه به خبرنگار ایسنا گفت: من از این تصمیم اطلاعی ندارم و دستور جدیدی به ما ابلاغ نشده‌ است و فکر می‌کنم همه‌ی این‌ها شانتاژهایی از سوی مخالفان باشد که در طول سفر نیز با آن مواجه شدیم.

او تأکید کرد: ما به کار خود برای اجرای تور ایرانی به مقصد مصر ادامه می‌دهیم.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
طرح افزایش دوبرابری وام ازدواج
آقای احمدی نژاد با اقتصاد مملکت چه کردید!؟
نشست سه جانبه سوئیس، ایران و سوریه برای بررسی اوضاع سوریه
بنزین فعلا گران نمی‌شود!
حضور خاتمی در انتخابات منتفی است
 
 

 
X