سفیر کشورمان در ریاض خاطرنشان کرد: مبادله‌ی این گونه زندانیان صرفا شامل افرادی است که به صورت غیرمجاز به قلمرو حاکمیت عربستان ورود داشته‌اند و شامل افراد دستگیر شده دیگر با جرایمی مانند قاچاق مواد مخدر نمی‌شود


سفیر ایران در عربستان از آزادی 15 ایرانی که به جرم ورود غیرمجاز به خاک عربستان بازداشت شده‌ بودند خبر داد.

محمد جواد رسولی محلاتی، سفیر ایران در عربستان خاطرنشان کرد: پس از تلاش‌ها و پیگیری وزارت امور خارجه به ویژه وزیر امور خارجه و معاونت کنسولی‌، مجلس و امور ایرانیان و هم‌چنین اداره کل کنسولی و پیگیری‌های سفارت ایران در ریاض، 15 نفر از اتباع ایرانی زندانی که حدود چهار ماه پیش به جرم ورود غیرمجاز به خاک عربستان دستگیر و زندانی شده بودند، ساعت 14 روز سه‌شنبه به وقت تهران آزاد و در نقطه صفر مرزی بین گارد مرزی دو کشور مبادله و تحویل طرف ایرانی شدند.

او افزود: متاسفانه این افراد برای تامین معشیت و با وعده کار مناسب در کشورهای جنوبی خلیج‌فارس با هزینه و پرداخت وجه قابل توجهی توسط برخی افراد سودجو اغفال شده بودند و با پذیرش مخاطرات زیاد و حمل با قایق‌های نامناسب به خاک عربستان سعودی وارد شده و بلافاصله پس از ورود توسط گارد مرزی عربستان دستگیر شده بودند.

رسولی‌محلاتی از رسانه‌های کشورمان خواست با اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه تلاش کنند تا سایر اتباع کشورمان در دامن این‌گونه باندهای سودجو قرار نگیرند.

وی با تشکر از زحمات مسوولان دولت سعودی و مقامات کشورمان از فرماندهی امور مرزی نیروی انتظامی و حسن نیتی که در این باره از سوی دو طرف انجام شد تقدیر کرد.

سفیر کشورمان در ریاض خاطرنشان کرد: مبادله‌ی این گونه زندانیان صرفا شامل افرادی است که به صورت غیرمجاز به قلمرو حاکمیت عربستان ورود داشته‌اند و شامل افراد دستگیر شده دیگر با جرایمی مانند قاچاق مواد مخدر نمی‌شود و دولت این کشور به شدت با این گونه جرایم برخورد می‌کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fardanews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
تاریخ آزمون ارشد علوم پزشکی اعلام شد
فائزه هاشمی و روزهای اوین
شروط 3 گانه البرادعی برای گفتگو با محمد مرسی
بهای جهانی طلا کاهش یافت
دلیل اعتراض ناسا چیست؟
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X