بیمه اتومبیل در حقیقت تضمینی برای حمایت از شما در برابر حوادث ناگهانی است و درج شدن فرانشیز بالا تنها در شرایطی دلنشین خواهد بود که شما برای پرداخت هزینه های تعمیرات آمادگی کامل را داشته باشید.

تنها دلیل جذب مردم برای خرید بیمهنامههای اتومبیل ارزان‌قیمت، پس‌انداز بیشتر در زمانی طولانی‌تر است. اما مانند باقی وسایلی که در زندگی خریداری می‌کنید، شما همان اندازه که پول پرداخت می‌کنید، از مزایای کالای خریداری‌شده بهره‌مند می‌شوید. پس به‌طور طبیعی شما خواهان آن هستید که در ازای پول پرداختی بهترین محصول و خدمات را دریافت کنید. اکثر مردم نیز به‌خوبی از این واقعیت خبر دارند که تمام عواملی که منجر به خرید محصول یا کالای ارزان‌تر می‌شود، در درازمدت و در آینده‌ای نه‌چندان دور، هزینه‌هایشان را بیشتر می‌کند.

 

دلیل اول: شما خواهان چه پوششی برای اتومبیل تان هستید؟

چشمان شما در هنگام دیدن قیمت های ارزانی که در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی مندرج می شوند، به طور حتم برق می زند و به همین دلیل شاید متوجه نشوید که در واقع چه چیزی را خریداری کرده اید. اما این را نیز باید بدانید که برای خرید هر کالای به غیر از قیمت باید موارد دیگر نیز مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال، اگر در بیمه نامه ای شما، هزینه های مربوط به درستی مندرج نشده باشد، شما پس از خسارت احتمالی مجبور هستید ارقامی را پرداخت کنید که با کمی دقت می توانستید آن را از بیمه گر خود طلب کنید.

تمامی حوادث احتمالی مانند بروز بلایای طبیعی، تصادف، تکان ناگهانی، خراشیدگی، سرقت و دیگر حوادث غیرقابل اجتناب که ممکن است خسارت زیادی را به اتومبیل شما وارد کند، باید در بیمه نامه شما از طرف بیمه گر لحاظ شده باشد. نادیده گرفتن هریک از این موارد در آینده برای شما دردسرساز خواهد شد. اگر شما خواهان خرید بیمه ای ارزان تر هستید، حتما به این نکات و میزان پوشش های مالی مندرج در آن توجه کنید و این موضوع را بدانید که نبود هر یک از موارد فوق برای شما هزینه ساز خواهد بود.

 

دلیل دوم: چرا فرانشیز بیمه هزینه‌ساز است

به غیر از مبالغی که توسط بیمه گر پرداخت می شود، شما باید خود را برای پرداخت چه میزان خسارت مالی آماده کنید؟ به طور معمول در سراسر جهان، حق بیمه در مواردی که فرانشیزهای بالا درنظر گرفته می شود، پایین تر است؛ اما به یاد داشته باشید که در چنین شرایطی هزینه های اضافی در هنگام پرداخت خسارت از جیب شما پرداخت می شود. اگر شما تنها یک بار تصادف کنید، از پرداخت فرانشیز راضی خواهید بود اما اگر بیش از یک بار تصادف کنید، چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟

بیمه اتومبیل در حقیقت تضمینی برای حمایت از شما در برابر حوادث ناگهانی است و درج شدن فرانشیز بالا تنها در شرایطی دلنشین خواهد بود که شما برای پرداخت هزینه های تعمیرات آمادگی کامل را داشته باشید. در غیر اینصورت اگر تعیین فرانشیز در اختیار شماست، بدانید که هر چقدر ارقام پایین تر باشد، شما انتخاب هوشمندانه تری را داشته اید.

 

دلیل سوم: چه کسانی از اتومبیل شما استفاده می کنند؟

اگر به اتومبیل تان نگاه مالکیت شدید نداشته باشید، بدون شک دوستان و اعضای خانواده تان نیز از آن استفاده خواهند کرد. پس اگر آنان با اتومبیل شما تصادف کنند، چه چیزی در انتظار شما خواهد بود.

در برخی از کشورها، بیمه صادر شده فقط حوادث مربوط به مالک اصلی را تحت پوشش قرار می دهد و به همین دلیل حق بیمه های پایین تری لحاظ می شود. شهروندان در چنین کشورهای باید بدانند که درج شدن نام تنها یک نفر در بیمه نامه اصلی در آینده برای آنان دردسرساز خواهد شد چرا که حادثه را نمی توان پیش بینی کرد. بنابراین قبل از امضای هر قراردادی، یک نسخه از آن را با دقت بخوانید که پس از وقوع حادثه پشیمان نشوید.

 

دلیل چهارم: آیا مشتری ارزشمندی هستید؟

شما خواهان دریافت چه خدماتی هستید؟ آیا شما در بین اطرافیانتان به این موضوع شهرت دارید که همواره به دنبال خرید بیمه‌های ارزان‌قیمت هستید. پس اگر شما خواهان ارائه سرویس های بیشتر و مطمئن‌تری هستید، این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که در هنگام جستجو برای یافتن بیمه گری مناسب به غیر از قیمت، درباره موارد دیگری نیز تحقیق کنید. برای کسب اطلاعات بهتر می توانید از تجارب بد دوستان و نزدیکان خود استفاده بهینه کنید. اگر اخبار بدی از شرکت بیمه مورد نظر شما در رسانه ها مطرح می شود، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: asriran.com

مطالب داغ سایر بخشها:
دستگیری عامل قتل خلبان ایران ایر و همسرش
مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز (92/01/26)
آخرین دیدگاه‌های برخی کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری
تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباه انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد
قبض 23 میلیون تومانی برای شهروند سمنانی !


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X