نمایندگان کارگران در شورای عالی کار مصمم هستند که تورم سال گذشته و امسال را برروی خواربار و حق مسکن کارگران بیاورند تا کارگران دلگرم‌تر شوند
عضو شورای عالی کار پیش‌بینی کرد که ماحصل رایزنی‌ها و پیگیری‌ها در مورد افزایش حق مسکن و خواربار کارگران در نشست شورای عالی کار، دستمزد کارگران را به 600 هزار تومان نزدیک کند و گفت که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار مصمم هستند که تورم سال گذشته و امسال را برروی خواربار و حق مسکن کارگران بیاورند تا کارگران دلگرم‌تر شوند.

محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، درباره تاکید فراکسیون کارگری مجلس بر افزایش حقوق کارگران به 700 هزار تومان، گفت: تلاش ما در آخرین جلسه شورای عالی کار این بود که به این رقم برسیم ولی به دلیل مخالفت کارفرمایان بیشتر از 25 درصد افزایش نیافت بنابراین تحقق چنین رقمی دور از انتظار است با این حال همه تلاش خود را به کار می‌گیریم که رقم قابل توجهی برای کارگران مصوب شود.

وی افزود: مطابق قانون، شورای عالی کار باید ماهانه حداقل یک جلسه رسمی داشته باشد و بر همین اساس چون بعد از تعطیلات عید جلسه ای نداشتیم طی هفته آینده جلسه بررسی افزایش حق مسکن و خواربار کارگران را تشکیل خواهیم داد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت که از حالا نمی‌تواند رقم قطعی و از پیش تعیین شده برای میزان افزایش اعلام کند ولی باید دید که در شورا روی چه رقمی به توافق می رسند.

احمدی در عین حال پیش‌بینی کرد که مجموع رایزنی‌ها و پیگیری‌ها در مورد افزایش حق مسکن و خواربار کارگری، دستمزد کارگران را به مرز 600 هزار تومان نزدیک کند و گفت که نمایندگان کارگران در شورای عالی کار مصمم هستند که تورم سال گذشته و امسال را بر روی خواربار و حق مسکن کارگران محاسبه کنند تا موجب دلگرمی کارگران شود.

این عضو شورای عالی کار همچنین درباره افزایش حق مسکن کارگران که تا سال گذشته بیش از 10 هزار تومان نبود، گفت: طبیعی است که این رقم دردی از کارگر دوا نمی‌کند زیرا اکنون رقم حق مسکن برای متاهلین 80 هزار تومان و برای کارگران قراردادی 40 هزار تومان است که حذف شود بهتر است ولی تلاش می کنیم که این رقم در جلسه شورای عالی کار افزایش پیدا کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
حضور 4 شاهد در دادگاه پرونده کهریزک
فهرست خودروهای مجاز وارداتی اعلام شد
استفاده از امکانات دولتی برای حمایت از کاندیداها خلاف شرع و قانون است
اعلام زمان ثبت‌نام جدید مسکن مهر پردیس
نرخ انواع ارز در مرکز مبادلات ارزی امروز (92/02/17)
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X