به دیوان عدالت اداری شکایت می کنیم

 
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از بدقولی مسئولان سازمان تامین اجتماع برای پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان انتقاد کرد و گفت: قرار بود افزایش حقوق مستمری بگیران در خرداد ماه پرداخت شود و مدیران این سازمان زیر حرف خود زده اند.

علی اکبر خباز‌ها در مورد اینکه تا کنون چند تاریخ مختلف برای پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان اعلام اما عملی نشده است ، افزود: آنچه ما در مورد زمان پرداخت مابه التفاوت حقوق بازنشستگان اعلام میکنیم از زبان مدیران سازمان تامین اجتماعی است و موردی را خودسرانه عنوان نمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه همواره پیگیر افزایش حقوق بازنشستگان هستیم، گفت: معاون اداری مالی ، مسئول مستمری بگیران ، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان هر یک تاریخ و زمانهای متفاوتی را برای پرداخت افزایش حقوق اعلام کردند که تا کنون نیز عملی نشده است.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی تاکید کرد: به تازگی نیز مرتضوی مدیرعامل تامین اجتماعی از پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان در مرداد ماه خبر داده است در حالی که در سالهای گذشته نیز این مابه التفاوت تا تیر پرداخت می شد.

خبازها ضمن اعتراض به افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان در سال جاری در مقایسه با تورم 80 درصدی واقعی جامعه، گفت: باید مستمری بازنشستگان نیز با توجه به نرخ تورم 31 درصدی اعلام شده از سوی بانک مرکزی ، همین درصد افزایش می یافت درصورتیکه اینگونه نشد به همین دلیل چنانچه تا زمان پرداخت ها افزایش حقوق بازنشستگان 31 درصد محاسبه و اعمال نشود ما نیز به دیوان عدالت اداری شکایت خواهیم کرد.

به گفته وی ، همچنین در صورت عدم پرداخت به موقع افزایش حقوق به کمیسیون تلفیق مجلس نیز اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد .

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا کمبود اعتبارات و منابع باعث دیر پرداخت کردن افزایش مستمری ها شده است ، گفت: نه خیر چنین چیزی نیست و سازمان تامین اجتماعی بودجه و اعتبار کافی برای پرداخت افزایش حقوق دارد و به گفته مرتضوی در سال گذشته، حقوق یکسال مستمری بگیران را سازمان ذخیره دارد.

خبازها افزود: متاسفانه مسئولان تامین اجتماعی در مورد زمان پرداخت افزایش مستمری بازنشستگان زیر حرف خود زده اند و این اصلا خوب نیست به همین دلیل ما به عنوان حامی بازنشستگان پیگیر این موضوع خواهیم بود و اگر حقوقها در ماه آینده پرداخت نشود این کار برای سازمان عواقب بدی دارد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
تصویری متفاوت از مرحوم آیت‌الله بهجت
50 یهودی پرنفوذ دنیا
هواشناسی نسبت به رعد و برق و بارش تگرگ در تهران هشدار داد
زلزله، گوهران را هم لرزاند
قیمت انواع سکه و ارز در بازار (92/2/28)
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X