فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری از آمادگی کامل دستگاه­‌های امنیتی و نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت در زمان انتخابات خبرداد.
منطقه مرکزی، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در صبحگاه مشترک یگان­‌های نیروی انتظامی استان مرکزی که با حضور استاندار و جمعی از مسئولان نظامی و اجرایی استان برگزار شد گفت: نیروی انتظامی آمادگی آن را دارد تا در جریان انتخابات با هرگونه حاشیه برخورد کرده و با متخلفان براساس قانون رفتار کند.

وی با اشاره به حوادث سال 1388 تصریح‌کرد: با توجه به آمادگی نیروها و دستگاه­‌های امنیتی در کشور مطمئنا مسائل پیش آمده در انتخابات سال 88 تکرار نخواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی با مشابه دانستن حکومت جمهوری اسلامی با حکومت امام علی (ع) گفت: حکومت جمهوری اسلامی ایران مشابه حکومت امام‌علی (ع) است با این تفاوت که ملت ایران با عبرت­‌هایی که از آن زمان گرفته است، صبورتر، مقاومت‌تر و وفادارتر است.

وی با اشاره به نقش مخرب رسانه­‌های بیگانه در برابر ایران اظهارکرد: امروز رسانه­‌های رنگارنگ استکبار به ایجاد انحرافات دینی و ضربه‌زدن به انقلاب مشغول هستند و دشمنان از آن سوی دنیا برای تحریم­‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران تصمیم می­‌گیرند تا بر ایران فشار بیاورند اما، آنها و متحدانشان در مقابل ایران زانو زده­‌اند.

احمدی‌مقدم رمز موفقیت ایران را تمسک به ولایت‌فقیه دانست و گفت: پیامبراکرم (ص) در واقعه غدیرخم اشاره فرمودند اگر می­‌خواهید گمراه نشوید به قرآن و ولایت فقیه ملازمت داشته باشید و این همان کلید موفقیت در جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه در کشورمان عده­‌ای مشرک اعتقاد دارند که ولایت‌فقیه نباید بر ایران حکومت کند گفت: افرادی دیگری نیز هستند که می­‌گویند ولایت فقیه باید در چارچوب قانون باشد و ولایت‌مطلقه معنا ندارد اما همین افراد وقتی به مشکل برمی­‌خورند توقع دارند ولایت فقیه با حکم حکومتی مشکلشان را حل کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به جریانات سوریه و منطقه اظهارکرد: آمریکا و متحدانش در منطقه چه در افغانستان و چه در عراق شکست خورده­‌اند و می­‌گویند برای ورود به جبهه­‌ نه چندان بزرگ سوریه توان کافی ندارند.

وی افزود: در منطقه کوچک غزه در فلسطین‌اشغالی همین نیروها در مقابل مومنان متوسل به ولایت‌فقیه شکست خورده­‌اند و در سوریه نیز عاجز مانده­‌اند و اذعان دارند جمهوری اسلامی ایران بازیگردان اصلی این جبهه در مقابل آنها است.

نظر فرمانده ناجا درباره تایید صلاحیت کاندیدا­ها
احمدی‌مقدم با اشاره به اعلام تایید صلاحیت کاندیدا­های انتخاباتی در کشور گفت: گام اول انتخابات برداشته شد و در اعلام کاندیدها همه سلایق و شخصیت­‌های شناخته شده برای مردم، حضور دارند که این موجب حضور مردم و خلق حماسه سیاسی خواهد شد.

بسیج همه­ نیروها برای ایجاد امنیت در زمان انتخابات
وی با تاکید بر عدم‌دخالت نیروهای نظامی در انتخابات افزود: نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای نظامی در کشور حق دخالت به نفع افراد در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهرها را ندارند و همه­ نیروی خود را برای ایجاد امنیت در زمان انتخابات بسیج می­‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به پیشرفت­‌های نیروی انتظامی در استان مرکزی گفت: پیشرفت­‌های خوبی در حوزه برقراری امنیت و مبارزه با جرائم خشن صورت گرفته است که موجب ارتقاء چهار و نیم نمره­ای استان شد اما با توجه به برخی کاستی­‌ها نیازمند تقویت حوزه جاده­ای و پلیس 110 در استان هستیم.

مبارزه کارآمد با موادمخدر مستلزم تقویت زیرساخت‌هاست
تعیین اولویت‌های نیروی انتظامی براساس مطالبات مردم
به گزارش ایسنا، احمدی‌مقدم در جمع خبرنگاران با اعلام آمادگی 67 هزار شعبه اخذ رای در زمان انتخابات گفت: در انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای اسلامی شهر حدود 67 هزار شعبه اخذ رای برقرار می‌شود و حفظ امنیت این شعبات نیازمند حساسیت و آمادگی نیروهای امنیتی و انتظامی در کشور است.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست‌جمهوری امسال از حساس‌ترین و مهمترین انتخابات در کشور است تصریح‌کرد: حساسیت و اهمیت انتخابات ریاست جمهوری موجب شده که دشمنان با ایجاد جو روانی و ناامنی علیه جمهوری اسلامی در پی تخریب این انتخابات باشند اما، دستگاه­‌های امنیتی در آمادگی کامل قرار دارند و مشکلی در زمان انتخابات پیش نخواهد آمد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تخلفات احتمالی در جریان انتخابات و وظیفه نیروی انتظامی در برخورد با این تخلفات گفت: نیروی انتظامی بر مدار قانون با اخلالگران رفتار خواهد کرد و امیدواریم شاهد این رفتارها در زمان برگزاری انتخابات نباشیم.

وی تصریح‌کرد: اگر در زمان انتخابات تخلفات و اخلالگری­‌هایی صورت گیرد ماموران انتظامی در سرتاسر کشور طبق قانون با آنها برخورد خواهند کرد و برآورد این است که در ادامه راه نسبت به گذشته مشکلی نداشته باشیم.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه بسیاری از مشکلات در جامعه به دلیل وجود موادمخدر است گفت: موادمخدر مهمترین آسیب را به جامعه می­‌رساند و منشاء بسیاری از جرائم مانند سرقت و قتل است، به همین دلیل نیروی انتظامی بیشترین توجه خود را به این حوزه معطوف کرده است.

وی اظهار کرد: برای مقابله هرچه بهتر با پدیده موادمخدر و قاچاقچیان باید برخی زیرساخت­‌ها در کشور تقویت شود و نواقص و کمبودهای موجود در مراکز نگهداری و درمان معتادان را برطرف کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به توسعه استان مرکزی و توجه به این استان در حوزه انتظامی گفت: استان مرکزی در حال توسعه بوده و نقش یک چهار راه ارتباطی را در قلب کشور ایفا می­‌کند که همین مسئله موجب تردد بسیار خودروها از مسیر این استان می­‌شود، به همین دلیل قصد داریم با تخصیص اعتبارات و تقویت توان نیروهای انتظامی در استان نواقص موجود بخصوص در جاده­‌های این استان را رفع کنیم.

وی با اشاره به توجه نیروی انتظامی به مطالبات مردم تصریح‌کرد: نیروی انتظامی اولویت­‌های خود را بر اساس مطالبات مردم تعیین می­‌کند بر همین اساس نیروی انتظامی بیشترین توجه خود را در تقویت مرزها، مبارزه با موادمخدر، مبارزه با سارقان و متجاوزان به عنف و ارتقاء امنیت اخلاقی معطوف کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه گام­‌های خوبی برای مقابله با جرائم خشن برداشته شده است گفت: یکی از اولویت­‌های مهم نیروی انتظامی مبارزه با اراذل و اوباش و جرائم خشن است و در همین ارتباط اقدامات خوبی در مقابله با اراذل و اوباش و برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی در کشور صورت گرفته است که در این میان قوه‌قضائیه با بالابردن هزینه این‌گونه جرائم برای مجرمان، نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
ترکیه با حضور ایران در کنفرانس ژنو2 موافقت کرد
قیمت سایر خودروها را فورا اعلام کنید!
پیغام وزیر امور خارجه امریکا به هاشمی رفسنجانی تکذیب شد
آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای تابستانی
مواضع اصولی ما قبل و بعد از انتخابات تغییری نخواهد کرد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X