دولت، نیروی انتظامی را موظف کرد تا پس از اخذ تائیدیه سازمان‌های ملی استاندارد و حفاظت محیط زیست به ترتیب در مورد کیفیت و آلایندگی نسبت به شماره گذاری خودرو اقدام کند
 دولت، نیروی انتظامی را موظف کرد تا برای شماره‌گذاری خودرو علاوه بر مجوز سازمان ملی استاندارد، تاییدیه سازمان حفاظت محیط زیست را نیز اخذ کند.

هیئت وزیران با اصلاح تبصره(2) ماده(3) آئین نامه اجرایی قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی موضوع تصویب نامه شماره 204961/ت45123ه مورخ 15/09/1389 نیروی انتظامی را موظف کرد تا پس از اخذ تائیدیه سازمان‌های ملی استاندارد و حفاظت محیط زیست به ترتیب در مورد کیفیت و آلایندگی نسبت به شماره گذاری خودرو اقدام کند.

بر این اساس، هیئت دولت بنا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد تبصره(1) ماده(4) قانون ارتقا کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی مصوب 1389 تصویب کرد تا متن زیر جایگزین تبصره(2) ماده(3) آیین‌نامه اجرایی قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی شود:

تبصره 2-نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است پس از اخذ تاییدیه سازمان‌های ملی استاندارد ایران و حفاظت محیط زیست به ترتیب در مورد کیفیت و آلایندگی نسبت به شماره‌گذاری خودرو اقدام کند.

قبل از این شماره‌گذاری خودرو توسط نیروی انتظامی تنها با تاییدیه موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی امکان پذیر بود. این مصوبه در تاریخ 08/11/1392 از سوی معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.
گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrsnews.com

مطالب پیشنهادی :
آخرین تاریخ اعتبار کارت‌ های پایان خدمت
بی توجهی قیمت سکه به اخبار سیاسی
ظریف و اشتون در حاشیه نشست مونیخ + عکس
رای روحانی با وعده بدست آمده بود
نتیجه بازدید از تاسیسات اتمی چطور بود؟
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند

مطهری می‌گوید: نیروهای نظامی باید به تذکرات درباره عدم دخالت در سیاست و اقتصاد توجه کنند چرا که اساسا ورود این نیروها به این دو حوزه خطرناک است

 
X