رئیس سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان سفر به حج ۹۳ می‌توانند قبل از مراجعه به كاروان، در سامانه اینترنتی http://haj93.haj.ir ثبت نام اولیه را انجام داده و برای ثبت نام قطعی و پرداخت فیش به كاروان مربوطه مراجعه كنند.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: هزینه سفر حج در دو قسط از متقاضیان دریافت می‌شود تا بدین ترتیب‌ در ایام منتهی به عید نوروز از نظر اقتصادی به زائران فشار وارد نشود.
 سعید اوحدی در خصوص نحوه پرداخت هزینه سفر حج ۹۳، گفت: هزینه سفر حج در دو قسط از متقاضیان دریافت می‌شود تا بدین ترتیب در ایام منتهی به عید نوروز از نظر اقتصادی به زائران فشار وارد نشود.

وی افزود: زمانی كه متقاضیان برای نام نویسی به كاروان‌ها مراجعه می‌كنند، یك فیش ۵ میلیون تومانی از طرف دفاتر خدمات زیارتی به آنان ارائه می‌گردد كه زمان پرداخت این فیش، مبلغ یك میلیون تومان ودیعه زائران بابت ثبت‌نام اولیه در بانك و همچنین سود تعلق گرفته به این ودیعه از مبلغ ۵ میلیون تومان درج شده روی فیش كسر شده و متقاضیان مبلغ باقیمانده را به بانك پرداخت می‌كنند.

 رئیس سازمان حج و زیارت ادامه داد: پس از پرداخت فیش ما به التفاوت اولیه در مهلت مقرر و تحویل آن به كاروان، فیش دوم كه مهلت پرداخت آن تا ابتدای اردیبهشت ماه سال ۹۳ است به زائران تحویل داده می‌شود كه مبلغ پرداختی این فیش هزینه كاروان‌های حج۹۳ بر اساس گروه قیمتی آنها با كسر مبلغ ۵ میلیون تومان اولیه می‌باشد.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: متقاضیان سفر به حج ۹۳ می‌توانند قبل از مراجعه به كاروان، در سامانه اینترنتی http://haj93.haj.ir ثبت نام اولیه را انجام داده و برای ثبت نام قطعی و پرداخت فیش به كاروان مربوطه مراجعه كنند.

اوحدی اظهار كرد: به منظور رفاه حال متقاضیان با توجه به شرایط آب و هوایی بویژه در استان‌های شمالی كشور مهلت نام‌نویسی واجدین شرایط در كاروان‌ها تا دو هفته افزایش یافته است.

امسال برای اولین بار پرداخت هزینه سفر حج در دو قسط انجام می‌گیرد تا بدین ترتیب در ایام منتهی به عید نوروز از نظر اقتصادی به متقاضیان سفر به سرزمین وحی فشار وارد نشود.

به گفته رئیس سازمان حج و زیارت حداقل و حداكثر هزینه سفر به حج ۹۳ به ترتیب هفت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

یادآور می‌شود، نام نویسی متقاضیان واجد شرایط تشرف در كاروان‌های حج ۹۳ از ۱۸ بهمن آغاز شده است.

بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع تا ۲۰ دی ۸۴ برای نام نویسی در كاروان‌های حج ۹۳ فراخوانده شدند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com

مطالب پیشنهادی :
آنتالیا و چوب حراج به‌خاطر ایرانی‌ ها!
پیام حسن روحانی خطاب به ملت ایران
هوای امروز تهران برای همه ناسالم است
ضیافت شام اوباما در کاخ سفید +عکس
خانوارهای مشمول سبد کالا بخوانند
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند

مطهری می‌گوید: نیروهای نظامی باید به تذکرات درباره عدم دخالت در سیاست و اقتصاد توجه کنند چرا که اساسا ورود این نیروها به این دو حوزه خطرناک است

 
X