معاون مبارزه با سرقت آگاهی از حضور گشت‌های نامحسوس و محسوس در اماکن تجاری در روزهای پایانی سال و راه‌اندازی تیم‌های ویژه برای دستگیری سارقان فراری خبر داد و گفت: در شیوه‌ای جدید جیب‌برها به بهانه تکاندن کت به شهروندان نزدیک می‌شوند.
سرهنگ غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی کشور از آماده باش کامل پلیس آگاهی در ایام نوروز و همینطور روزهای پایانی اسفند 92 خبر داد.

وی گفت: به جهت مقابله با سارقان در این روزها، پلیس آگاهی با همکاری پلیس پیشگیری اقدام به راه‌اندازی گشت‌های محسوس و نامحسوس در همه اماکن شلوغ و تجاری کرده تا محیطی امن را برای شهروندان بوجود آورد.

معاون مبارزه با سرقت آگاهی از تشکیل تیم‌های ویژه در آگاهی شهرستانها برای دستگیری سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار و متلاشی کردن باندهای سرقت خبر داد و گفت: به دنبال دستگیری افرادی هستیم که متواری هستند و امیدواریم آنها را در این ایام با اقدامات تشدید شده دستگیر کنیم.

وی در مورد ادامه طرح نظارت پلیس بر سارقان تازه رها شده از زندان گفت: این افراد را بصورت نامحسوس و محسوس کنترل و اقداماتشان را رصد می‌کنیم و بدانند که حتما در صورت تخلف دستگیر می‌شوند.

سرهنگ غیاثوند در مورد اعطای مرخصی نوروزی به زندانیان گفت: مکاتباتی را با شهرستان‌ها، دادستان کل کشور و دستگاه قضا انجام داده‌ایم تا از اعطای مرخصی به سارقان حرفه‌ای در ایام نوروز جلوگیری کنند و یا اگر می‌خواهند به شخصی مرخصی دهند، هماهنگی لازم با پلیس آگاهی انجام شود.

به گفته وی، نوروز 93 نیز به مانند نوروز سال قبل شهروندانی که مجبور به اسباب‌کشی در این ایام هستند، باید مجوزهای لازم را از کلانتری محل خود بگیرند.

همچنین توصیه‌هایی به شرح زیر برای کاهش آمار سرقت به شهروندان داشت:

- شهروندان از حمل پول نقد و اشیاء قیمتی پرهیز کنند چرا که اکنون تمامی مراکز خرید به عابربانک و مغازه‌ها به دستگاه کارت‌خوان مجهز هستند و نیازی به پول نقد نیست.

- شهروندان در مکان‌های شلوغ مانند اتوبوس، مترو و جاهایی که ازدحام جمعیت دارد مراقب پول و کیف و گوشی همراه خود باشند.

- شهروندان پول و دارایی خود را در یک جیب نگذارند تا همه آنها در یک آن به سرقت رود.

- رمز عابر بانک را در کنار آن ننویسند و یا اگر عابربانک در کنار مدارک شناسایی است، رمز عابربانک را شماره شناسنامه سال تولد و ... نگذارند.

- قبل از اینکه سوار اتوبوس و مترو شوند، بلیط خود را آماده کنند تا سارقان متوجه محتویات جیب آنها نشوند.

- سارقین برای سرقت بصورت گروهی عمل می‌کنند، در یک رفتار عادی تنه‌ای به سوژه می‌زنند و سبب پرت شدن حواس شده و در این هنگام نفر دیگر جیب او را می‌زند.

- در مکان‌های شلوغ کیف خود را از بند و شانه آویزان نکنند تا سارقان بتوانند محتوات کیف را به سرقت ببرند.

- شهروندان مراقب افرادی که به هر بهانه‌ای به آنها نزدیک می‌شوند باشند.

- گاهی سارقان به بهانه اینکه بگویند «کت شما کثیف است» به شهروندان نزدیک شده و در هنگام تکاندن کت، اقدام به سرقت می‌کنند.

- اگر مجبور به حمل پول نقد زیاد هستند از اتومبیل استفاده کنند و به تنهایی به خیابان نروند.

- کیف خود را در دستی بگیرید که به سمت پیاده‌رو باشد.

- از گذاشتن کیف خود در صندوق عقب پرهیز کنید چرا که ممکن است کسانی این صحنه را دیده باشند.

- پشت چراغ قرمز درهای خودرو را قفل و شیشه‌ها را بالا دهیم تا سارقان وسایل ما را به سرقت نبرند.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com

مطالب پیشنهادی :
آمار دعوا و درگیری در تهران!
اشتون در دیدار با فعالان زن در ایران + عکس
خلافکاران زیرزمینی باز داشت شدند
عیدی‌ خودروسازان‌ به‌ مصرف‌کنندگان! + عکس
تبلیغاتی به روش فراتر از حیوانیت + عکس
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X