در آستانه سال نو، داستان باز شدن و نشدن سایتهای اینترنتی در هاله ای از ابهام رفته و نامهندسان با آزمون و خطا هر ساعت اینترنت را به کما می برند.
علیرضا خراسانی نوشت

هر روز دهها کامنت مبنی بر باز نشدن سایتهای اینترنتی معروف و غیر معروف خارجی و ایرانی بدست ما می رسد و در کنار آن اخبار ده برابر شدن، صد برابر شدن، هزار برابر شدن سرعت اینترنت هم به گوش ما می رسد.

حتی در یکی دو روز اخیر سایتهای ایرانی با پسوند .ir نیز باز نمی شوند و همکاران رسانه ای و غیر رسانه ای را برای تهیه خبر دچار مشکل کرده است.

بارها دلایل این قطعی ها را بررسی کرده و بر حسب وظیفه خبرنگاری به مسوولان متذکر شده ایم اما این تذکرات فایده ای نداشته و حالا به این نتیجه رسیده ایم که توانایی آنها (به خصوص زیرساختی ها) در حد و اندازه رفع این مشکل نیست و هر روز تصمیمات جدید در حوزه فضای مجازی به صورت دستوری ابلاغ شده (به خصوص اجبار سایتهای ایرانی برای مهاجرت هاستینگ به داخل با ژست های امنیتی) و با چاشنی های لج و لجبازی نامهندسی می شود.

دیگر برای کاربران ایرانی مهم نیست چه باند و گروهی اینترنت را مدیریت می کنند، برای آنها،دعواهای پشت پرده مهم نیست، مهم داشتن اینترنت بدون دغدغه و دردسر است.

به قول یکی از دوستان، مشکل اینترنت، باید بدست کسی حل شود که بیرون از این فضا بوده و دید باز و گسترده ای نسبت به مسائل داشته و بنابراین پیشنهاد می شود از خانم اشتون که هر جا قدم می گذارد، سعی می کند با دید باز، مشکلات را حل کند، دعوت گردد تا مشکل اینترنت ایران را حل کند.
 گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:khabaronline.ir

مطالب پیشنهادی :
این توصیه‌های ضد سرقتی راجدی بگیرید
آخرین یارانه ۹۲ را فردا دریافت کنید
اشتون در دیدار با فعالان زن در ایران + عکس
خلافکاران زیرزمینی باز داشت شدند
عیدی‌ خودروسازان‌ به‌ مصرف‌کنندگان! + عکس
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X