قلیان
فرمانده نيروي انتظامي گفت: با تصويب قانون جامع مبارزه با دخانيات باتمامي واحدهاي صنفي عرضه كننده قليان برخوردمي شود كه اين قانون شامل قهوه‌خانه‌ها نيز مي شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس سردار اسماعيل احمدي مقدم در حاشيه مراسم صبحگاه مشترك نيروي انتظامي تهران بزرگ با اشاره به جلسه مسئولان ناجا با وزير بهداشت براي اعلام مصاديق قانون مبارزه با دخانيات گفت: اطلاعيه برخورد با واحدهاي صنفي عرضه كننده قليان تا چند روز آينده منتشر مي‌شود.
وي اضافه كرد: اين قانون براي قهوه‌خانه‌هايي در مجوزشان سرويس قليان و چاي نيز ذكر شده است قابل اجرا‌ست و اين واحدها بايد بر اساس قانون جديد تغييراتي در مجوز فعاليت اين واحدها ايجاد شود.
سردار احمدي مقدم در پاسخ به پرسشي مبني بر اعلام مصاديق بدپوششي در فصل زمستان با بيان اينكه پوشش مناسب از سوي مردم رعايت مي‌شود، گفت: مأموريان پليس در مواردي كه مصاديق حجاب و پوشش مناسب رعايت نشود تذكراتي را مي‌دهد.
وي درباره مصاديق بدپوششي در زمستان گفت: استفاده از كلاه به جاي روسري و مقنعه و يا استفاده از كاپشن به جاي مانتو و استفاده از چكمه‌هاي بلند از جمله اين مصاديق هستند.
سردار مقدم درباره اجراي طرح برخورد با معتادان و مقدار مصرف روزانه مواد مخدر در كشور گفت: آمار دقيقي در اين‌باره وجود ندارد ولي در زمينه معتادان پرخطر برآورد ما حدود 70 هزار معتاد بود كه بعد از جمع‌آوري به رقم 22هزار نفر رسيديم.
وي گفت: معتاداني كه به سوي درمان قدم گذاشتند ديگر مصرفي ندارند.