تلاشهایی برای نجات محیط بان دربند منجر به جمع آوری مبلغ 75 میلیون تومان دیگر برای پرداخت دیه وی شد.

خالدی هم مانند تقی زاده به زودی آزاد می شود؟

در راستای تلاش های صورت گرفته از سوی نهادهای مختلف برای آزادی غلامحسین خالدی محیط بان دربندی که باید مبلغ 750 میلیون تومان را برای دیه بپردازد عصر روز جمعه 21 اسفندماه گلریزانی انجام شد و مبالغی برای آزادی این محیط بان جمع آوری شد.

در این مراسم که در زورخانه شهید فهمیده تهران برگزار شد مبلغ 50 میلیون تومان طی گلریزان جمع شد و محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان مبلغ 20 میلیون تومان را به صورت شخصی برای آزادی این محیط بان پرداخت کرد. همچنین مبلغ دو میلیون تومان از سوی دکتر مناف هاشمی و دو میلیون تومان از سوی دکتر عبدالحمید احمدی معاونین وزیر ورزش و جوانان پرداخت شد.وزیر ورزش و جوانان هم در این مراسم از مشکلات مربوط به نبود قوانین در این باره ابراز تاسف کرد.

اسعد تقی زاده محیط بان دربندی که چندی پیش نجات پیدا کرده بود نیز در این مراسم حضور داشت و دختر وی برای حاضرین سخنرانی کرد.

در این مراسم چهره هایی چون صمد نیکخواد بهرامی, میترا حجار, تیمور غیاثی و رسول نجفیان حضور داشتند.رضا شجیع، سرپرست دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان در این مراسم با ابراز امیدواری از جمع آوری مبلغ باقی مانده طی روزها و هفته های آینده گفت: امیدوارم که در قوانین مربوط به محیط بانان اصلاحی صورت گیرد. اگر قرار است آنها از اسلحه استفاده کنند، قوانین به گونه‌ای باشد که اجازه استفاده از آن را بدهد. در غیر این صورت اسلحه را از محیط بانان بگیرند.

قرار است یک کنسرت خیریه نیز توسط رسول نجفیان برای جمع آوری مبالغی جهت تسهیل آزادی این محیط بان برگزار شود.همچنین یک مراسم نمادین قاشق زنی برای جمع آوری پول برای نجات این محیط بان برگزار خواهد شد.تاکنون 200 میلیون تومان از طریق کمک‌های مردمی و 200 میلیون هم از سوی سازمان محیط زیست برای آزادی این محیط جمع‌آوری شده است.این محیط بان در حالی که دارای خانواده‌ و فرزند است، حدود چهار سال است در زندان به سر می‌برد.

 

منبع: ایسنا

 

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد

یک شرکت امنیتی مدعی شده که هک کردن و نفوذ به تمامی آیفون ها و آی پدهایی که از سیستم عامل آی او اس ۱۲.۳ به قبل استفاده می کنند، ممکن است

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X