پاسخ وزیر بهداشت به حواشی ایجاد شده درباره واکسن HPV
دکتر هاشمی: درباره واکسن HPV تا زمانی که آن را در کشور تولید نکنیم، وارد برنامه ایمن سازی کشور نخواهیم کرد، در عین حال توصیه می‌‌کنم که به حاشیه‌‌ها هم توجهی نداشته باشید.

دستور رئیس جمهور درباره واکسن‌ها در ایران

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی، درخصوص حاشیه‌های ایجاد شده پیرامون واکسن HPV اظهار داشت: در مورد این واکسن، نباید براساس حاشیه‌ها تصمیم گرفت.

دکتر هاشمی افزود: مراحل ساخت واکسن HPV توسط انستیتو پاستور طراحی شده و جزو برنامه‌های آنها است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امکان تولید این واکسن وجود دارد، تصریح کرد: طبق دستور آقای رییس جمهور ما همه واکسن‌ها را باید خودمان تولید کنیم و در عین حال اقدامات خوبی هم در زمینه تولید واکسن‌ها انجام شده و یا در حال انجام است؛ حال چه در انستیتو پاستور و چه در قالب قراردادهای دو جانبه ای که با برخی از کشورها منعقد شده است.

به گزارش وزارت بهداشت - وی گفت: بنابراین درباره واکسن HPV تا زمانی که آن را در کشور تولید نکنیم، وارد برنامه ایمن سازی کشور نخواهیم کرد، در عین حال توصیه می‌‌کنم که به حاشیه‌‌ها هم توجهی نداشته باشید.

هاشمی در پایان تاکید کرد: یک برنامه پربیننده و بسیار موفقی مانند ماه عسل زیر ذره بین قرار دارد و هر اقدامی که انجام دهند، ممکن است اشکالات و ایراداتی به آن وارد شود، به نظر من باید از بالاتر نگاه کرد و ببینیم که چه چیزی به صلاح مردم است و خیلی گرفتار حاشیه‌ها نشویم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com