گویا در ادامه آخرین آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای جدید در کشور را 400 نفر اعلام کرد و گفت:
 

به گزارش مهر، گویا در ادامه آخرین آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای جدید در کشور را 400 نفر اعلام کرد و گفت: ظرف هفته گذشته 9 مورد جدید ابتلا به این بیماری در کشور مشاهده شده است که علاوه بر آن تعدادی مظنون به این بیماری نیز شناسایی شده‌اند که در حال حاضر آزمایشگاه مرکزی در حال بررسی مجدد بیماری است که نتایج آن هفته آینده اعلام می‌شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ضمن توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه در خصوص بیماری آنفلوانزای نوع A گفت: تا کنون 400 نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده اند.
دکتر محمد مهدی گویا ضمن اشاره به هماهنگیهای صورت گرفته با سازمان بهزیستی در خصوص دستورالعمل بیماری آنفلوانزای جدید گفت: به والدین و مربیان مهدکودکها توصیه می‌شود که به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری مرتب دستهای خود و کودکان را با آب و صابون شستشو دهند.
وی همچنین به والدین توصیه کرد که در صورت مشاهده علائمی مانند تب، سرفه، گلودرد و آبریزش بینی در فرزندان هرچه سریعتر کودک خود را نزد پزشک ببرند.
گویا از والدین خواست تا زمان بهبودی کامل از بردن فرزندان خود به محیطهای عمومی خودداری کرده و کودکان مبتلا به این بیماری ترجیحاً در منزل استراحت نمایند.
وی همچنین به سایر هماهنگیهای صورت گرفته با سازمان بهزیستی در خصوص گروههای پرخطر نظیر سالمندان و کودکان استثنایی اشاره کرد و گفت: برای این گونه افراد نیز دستورالعمل مشترکی تهیه شده و مقرر شده است بخشی از گروههای پرخطر تحت پوشش این سازمان علیه بیماری آنفلوانزای فصلی واکسینه شوند.
گویا در ادامه آخرین آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای جدید در کشور را 400 نفر اعلام کرد و گفت: ظرف هفته گذشته 9 مورد جدید ابتلا به این بیماری در کشور مشاهده شده است که علاوه بر آن تعدادی مظنون به این بیماری نیز شناسایی شده‌اند که در حال حاضر آزمایشگاه مرکزی در حال بررسی مجدد بیماری است که نتایج آن هفته آینده اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه مورد جدیدی از فوت در کشور گزارش نشده است، گفت: این درحالی است که موارد ابتلا به این بیماری در کشورهای کوچک همسایه افزایش چشمگیر داشته است.
وی افزود: طبق آخرین گزارش سازمان جهانی بهداشت تعداد موارد ابتلا به این بیماری طی دوهفته اخیر در کشور کویت از 1400 مورد به 2451 مورد رسیده و در این مدت هفت مورد فوت گزارش شده است.
گویا افزود: تعداد موارد این بیماری در کشور عمان به 1617 مورد رسیده و 19 نفر نیز در این کشور فوت شده ‌اند.
 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:mehrnews.com