عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با خلاف دانستن سوء استفاده از امتیازات اقشار محروم در شهرداری تهران گفت...
 

به گزارش ایرنا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با خلاف دانستن سوء استفاده از امتیازات اقشار محروم در شهرداری تهران گفت: استفاده از امتیاز نوسازی بافت های فرسوده در ساختمان های مقاوم شمال شهر، تنها افراد پولدار را پولدارتر می کند.   

پروین احمدی نژاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به رواج سوء استفاده از امتیازات اقشار محروم جامعه برای نوسازی بافت های فرسوده در مناطق شمالی شهر اظهارداشت: برخی شهرداری های شمال تهران، به اسم نوسازی بافت های فرسوده امتیازاتی را به ساختمان های مقاوم 10 و 12 ساله می دهند که صاحبان پولدار آنها را پولدار تر می کند.

وی افزود: مصوبه شورای شهر تهران در خصوص نوسازی بافت های فرسوده و امتیازاتی که برای آن درنظر گرفته است تعریف خاص و روشن خود را دارد که هرگز ساختمان های چند طبقه شمال شهر را شامل نمی شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اگر شورای شهر امتیازی نظیر بخشش یا تقسیط عوارض را برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته است در پهنه های مشخص خود و آنهم برای افراد کم درآمد جامعه است در حالی که برخی شهرداری ها در اقدامی خلاف از این امتیازات سوئ استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه مجوز ساخت تک واحدهای مسکونی که شهرداری در شمال تهران به اسم نوسازی بافت های فرسوده می دهد غیر قانونی است گفت: در مصوبه شورای شهر سه شاخصه ریزدانگی، تراکم جمعیت و ناپایداری به عنوان شرایط بافت فرسوده دیده شده است درحالی که شهردرای با اجرای ناقص این مصوبه زمینه را برای سوء استفاده برخی افراد در شمال تهران ایجاد کرده است.

احمدی نژاد تصریح کدر: مصوبات شورای شهر باید از سوی شهرداری به طور کامل اجرا شود اما در برخی مصوبات شاهد تخلفاتی هستیم که شورای شهر پیگیر آنهاست.

 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع: irna.ir