"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن اعلام این خبر گفت: این اظهارنظرها نیز بعضا به رسانه‌ها كشیده می‌شود در صورتی كه صرفا نظر شخص یا گروه خاصی در آموزش و پرورش است و...

 

به گزارش پرچم، "علی عباسپور تهرانی فرد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضمن اعلام این خبر گفت: این اظهارنظرها نیز بعضا به رسانه‌ها كشیده می‌شود در صورتی كه صرفا نظر شخص یا گروه خاصی در آموزش و پرورش است و به معنی این نیست كه بخواهد بعنوان یك سیاست‌، مصوب شده و اجرا گردد.

نماینده تهران تصریح كرد: این گونه اظهارنظرها كه در مورد تفكیك دروس براساس جنسیت نیز صورت گرفته، متاسفانه از اینكه در حال حاضر آموزش و پرورش وضعیت مشخصی ندارد و یك شرایط درهم ریختگی بر آن حاكم است، ناشی می‌شود.

وی ادامه داد: در مورد تغییر در محتوای كتاب‌های درسی فرد خاصی اظهارنظر كرده بود كه شورای عالی آموزش و پرورش اعلام كرد این موضوع بطور كلی منتفی است.

رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات یاداور شد: در مورد این نظر شخصی جایگاه و ارزشی برای اظهارنظر كمیسیون وجود ندارد.

عباسپور خاطرنشان كرد: تغییر محتوای كتب درسی پروسه خود را باید طی كند.

وی افزود: مثلا اصول كلان این محتوا را هم مجلس و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌توانند تعیین كنند و البته خطوط اصلی آن در مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین می‌شود.

رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: در حال حاضر نیز خطوط سیاست‌های كلان آموزش و پرورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است و نهایتا شورای عالی آموزش و پرورش باید براساس این سیاست‌های كلان، تصمیم لازم را بگیرد.

 

گردآوری:گروه خبرسیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: parcham.ir