توقف صدها خودرو برای دریافت سیب زمینی رایگان ، باعث ایجاد راه بندان در بزرگراه " Manning" ادمونتون شد.
 
به گزارش فردا، یک گروه از کشاورزان و کشتکاران محلی تصمیم گرفتند تا بمنظور حفظ محصولات داخلی و جلب توجه مردم نسبت به مضرات تخریب زمین های کشاورزی برای توسعه شهری، روز شنبه ، 45،000 کیلوگرم، سیب زمینی تولیدی خود را بین مردم توزیع کنند.

برپاکنندگان برنامه تنها انتظار مراجعه حدود دو هزار نفر را داشتند، اما هجوم هزاران نفر که از ساعت 7:30 صبح در مقابل مزرعه مورد نظر صف کشیده بودند، باعث شگفتی آنان شد.

"مایکل والترز" یکی از اعضای "همبستگی ادمونتون بزرگ"، که یک مجموعه ای از گروه های مختلف تجاری ، کارگری و مذهبی است، در این زمینه گفت:" این قطعا فراتر از انتظار ما بود، البته در مجموع تقاضا برای غذا بین مردم زیاد است ، چه برسد به اینکه رایگان هم باشد!"

شاهدان طول صف خودرو ها را حدود هشت کیلومتر ارزیابی کرده بودند.

جالب اینکه صدها تن از مراجعین همزمان ، منتظر آمدن تراکتور می ماندند تا زمین را کنده و سیب زمینی ها را ظاهر کند، سپس همگی اقدام به جمع آوری آنها می کردند!

چهار ساعت پس از شروع برنامه صاحب مزرعه مجبور شد به منتظران در صف اطلاع دهد که دستگاه های موجود ، قادر به ادامه کار نیستند.

کشاورزان ابراز امیدواری کردند که برگزاری چنین برنامه ای ، بیش از گذشته موجب معرفی محصولات داخلی و عدم رغبت تجار، نسبت به واردات میوه و تره بار از خارج بخصوص چین گردد.

اضافه می شود، ایالت آلبرتا، به عنوان تولید کننده اصلی نفت کانادا، ثروتمندترین منطقه این کشور محسوب می شود.

 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع: fardanews.com