رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران طی گزارشی ساعات پیشنهادی آغاز به كار مدارس و مشاغل را از سوی شهرداری تهران اعلام كرد.
 
به گزارش فردا،مرتضی طلایی امروز در دویست و بیست و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران به ارائه گزارشی از وضعیت ترافیك تهران با توجه به آغاز سال تحصیلی پرداخت.

وی اظهار داشت: از آغاز مهر ستادی در مركز كنترل ترافیك تهران با حضور 3 عضو از راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش و حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران شكل گرفت.

طلایی گفت: سه جلسه رسمی در مركز كنترل ترافیك اصلی صورت گرفت كه به موازات آن 80 جلسه در ستادهای مناطق بصورت محله‌ای تشكیل شد.

وی ادامه داد: نصب علائم افقی و عمومی در محدوده مدارس، دو هزار و 200 متر علائم خط‌كشی و اصلاح 5 هزار تابلو از جمله اقداماتی است كه در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا افزود: در ناوگان حمل و نقل عمومی 8 هزار دستگاه اتوبوس آماده شد كه در راستای آن تمام ایستگاه‌های سوخت گاز CNG برای آنها به طور كامل آماده شد تا با مشكل سوختگیری مواجه نشوند.

وی ادامه داد: در حوزه آموزش و پرورش سازماندهی سرویس‌های مدارس و مهیا كردن تعدادی بروشور برای مقطع راهنمایی تهیه شد.

طلایی خاطرنشان كرد: در 5 پهنه شمال، جنوب، غرب، شرق و مركز شهر، 5 مركز كنترل ترافیك محلی شكل گرفت كه یكی از آنها راه‌اندازی شده است و به صورت منطقه‌ای ترافیك را رصد می‌كند.

رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران تصریح كرد: ساعات فعالیت مشاغل و مدارس در تهران طبق مطالعات تكمیلی با 15 كشور دنیا و فاصله بین ساعات كار آنها پیشنهاد شد.

وی افزود: با توجه به این رویكرد كه 5/2 میلیون دانش‌آموز، دانشجو و كارمند 30 درصد سفرهای شهری را تشكیل می‌دهند ساعت كار حوزه صنایع دفاعی و انتظامی 6 صبح، ساعت كار ادارات و نهادهای دولتی 7 صبح، ساعت كار مدارس 8 صبح و ساعت آغاز به كار در بازار 9 و 30 دقیقه صبح پیشنهاد شده است. 

طلایی یادآور شد: ساعات كار بانك‌ها هنوز مشخص نشده و در حال بررسی است كه در شورای عالی ترافیك بعد از بررسی به تصویب خواهد رسید. 

وی همچنین گفت: در بررسی ساعات توزیع خدمات در شهر، 10 شب تا 6 صبح پیشنهاد شده است.

 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع: fardanews.com