سردار عزيز الله رجب زاده فرمانده انتظامی تهران بزرگ از جمع آوری تمامی معتادان پر خطر تا پايان سال جاری خبر داد.
 

به گزارش مهر ، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: با اجرای طرح جمع آوری معتادان پرخطر که از اول مهر ماه آغاز شده است و تا پایان سال نیز ادامه خواهد شد تمامی معتادان از سطح معابر شهری جمع آوری و تحت کار درمانی قرار خواهند گرفت.

وی اضافه كرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری کلانتری های سراسر تهران گزارشات مردمی را جهت شناسایی پاتوق های معتادان و فروشندگان مواد مخدر تهیه و هر دوهفته یک بار مناطق آلوده را پاکسازی می کند و تاکنون 377 منطقه تهران در این رابطه به صورت کامل پاکسازی شده که در ادامه نیز این طرح در دیگر مناطق آلوده اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از چهار هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر به همراه 600 هزار عدد قرص و آمپول روانگردان از فروشندگان مواد مخدر در پایتخت توسط پلیس کشف و ضبط شده و همچنین 72 باند قاچاق مواد مخدر نیز توسط پلیس منهدم شد.

این مقام مسئول در نیروی انتظامی از تداوم اجرای طرح جمع آوری معتادان پرخطر در شهر تهران خبر داد و افزود: در مرحله اول اجرای این طرح 1000 معتاد پرخطر از مناطق مختلف شهر جمع‌آوری و به مراکز درمانی منتقل شدند.

رجب زاده با اشاره به درمان معتادان پر خطر ادامه داد: با همکاری شهرداری مرکز کاردرمانی برای معتادان  پرخطر تشکیل شده است که در این مرکز معتادان پس از کامل کردن دوره درمانی در این مرکز مشغول به کار می شوند و ماهیانه حقوقی هم دریافت می کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به تغییر الگوی مصرف معتادان اظهار داشت: در حال حاضر ما شاهد رشد مصرف مواد مخدر صنعتی و کاهش مصرف مواد مخدر سنتی هستیم البته با توجه به خطرات فراوان ناشی از مصرف مواد مخدر صنعتی ما با یک بحران روبرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از قاچاقچیان مواد مخدر به علت اجرا نشدن کامل قانون از مجازات می‌گریزند، گفت: اجرای کامل قانون، حلقه مفقوده مبارزه با قاچاق مواد مخدر است هر چند که در سال‌های اخیر هماهنگی بیشتری میان نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در این خصوص انجام شده و در این رابطه دادستانی تهران اخیرا تصمیماتی گرفته است.

رجب زاده درمورد برخورد با فروشندگان مواد مخدر تاکید کرد: پلیس تهران بزرگ در سراسر شهر تهران مراکزی را برای اخذ گزارشات مردمی ایجاد کرده است تا چنانچه شهروندان گزارشی درباره فروشندگان مواد مخدر دارند در اختیار پلیس قرار دهند و پلیس پس از بررسی گزارش و شناسایی فروشندگان مواد مخدر ظرف حداکثر یک هفته با افراد برخورد می کند.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com