این بار نوبت مدرسه ‌هاست که قرار است «طرح انضباط اجتماعی» در آن اجرا شود.
  
به نقل از خبر آنلاين ، پلیس یکی از قشرهایی بوده که ازچهارسال پیش تاکنون حضورش در سطح خیابان‌های شهرها، بیش از پیش به چشم خورده است.
اجرا کردن طرح‌های گوناگونی مانند امنیت اجتماعی، انضباط اجتماعی، طرح امنیت اجتماعی ویژه اراذل و اوباش و. . . تعدادی از این طرح‌ها بوده که اجرا کردنشان لاجرم حضور تعداد زیادی از افراد پلیس را خواستار بود که البته افزایش این تعداد در این چهار سال، انتقادات زیادی را که مبتنی بر پلیسی کردن فضای جامعه بود، برانگیخت؛ حضوری که هرچند در بیشتر کشورهای جهان تجربه می‌شود، ولی شاید به خاطر برنامه‌های این کشورها برای همراه بودن آرامش با برخوردهایی که پلیس با افراد جامعه می‌کند و آموزش دیدن افراد پلیس، انتقادات کمتری به این افراد و در این کشورها می‌شود.
پس از اجرای پر چون و چرای طرح امنیت اجتماعی و انضباط اجتماعی که حالا بعد از گذشتن سه سال از اجرایی شدنش در خیابان‌ها، تعدادی از دست اندرکارانش از جمله سردار احمدی‌مقدم از موفق نبودنش سخن به زبان می‌آورند، این بار نوبت مدرسه‌هاست که قرار است «طرح انضباط اجتماعی» در آن اجرا شود.
طرحی که این بار هم رکن اصلی‌اش پلیس‌ها و تعداد آن‌ها است که قرار است در فضای فیزیکی مدارس و خیابان‌های اطراف آن‌ها حضور داشته باشند و علاوه بر کنترل فضای اطراف آن‌ها، به شناسایی دانش‌آموزان معتاد بپردازند.
بنابراین پس از طرح نصب دوربین‌های مداربسته در مدارس که پس از تأیید رسمی‌اش از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش و نیروی انتظامی، سر و صداهای زیادی به پا کرد، این بار هم این طرح با واکنش‌هایی مواجه شده است.
هرچند سردار رجب‌زاده اجرا کردن این طرح را به خاطر درخواست‌های مکرر دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها و جلسات زیاد اداره‌های مختلف نیروی انتظامی اعلام کرده است، ولی «محمد فقیهی» رئیس اداره اجتماعی پلیس امنیت، در گفت‌وگویی کوتاه با «خبر» باشنیدن نام این طرح تعجب می‌کند و می‌گوید: «به ناجا چنین دستورالعملی ابلاغ نشده است و من کلاً از این طرح بی‌خبرم.»
سرهنگ «مهدی احمدی» سخنگوی نیروی انتظامی تهران هم در گفت‌وگو با «خبر» دراین‌باره اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید: «ما طرح امنیت اجتماعی در اطراف مدارس، به‌خصوص مدارس دخترانه و با حضور ملموس و غیرملموس پلیس داریم، ولی قرار نیست که پلیس‌ها وارد مدارس شوند و از طرح انضباط اجتماعی بی‌خبرم.» «علی عباسپور» رئیس کمیسیون آموزش مجلس هم در این باره به «خبر» می‌گوید: «باید ببینیم شیوه استقرار پلیس در مدارس به چه صورت است و این موضوع از اهمیتی حیاتی برخوردار است.»

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:khabaronline.ir