با انتشار خبر درباره واردات کفش های موهن به کشور و توزیع آن که با واکنش تحسین برانگیز مسئولان گمرک و نیروی انتظامی مواجه شده و خبر دستگیری این افراد اعلام شد جزئیاتی دقیق تر از این کفش ها به دست آمد.
  

به نقل از تابناك ، کفش های مذکور که ساخت شرکت نایک بوده و برای اهانت به مقدسات مسلمانان در محل تلاقی پاشنه کفش بر سطح زمین نام مقدس "الله" حک شده بود با پیگیری به موقع مسئولان مشخص شد که این کفش ها از مبادی رسمی وارد کشور نشده و به صورت قاچاق از مبادی مختلف به شهرهای مرزی وارد و در حال توزیع در برخی شهرها بوده است.

اما پس از دستگیری عوامل و توقیف این محموله ها مشخص شد که علاوه بر شرکت نایک، یک شرکت تولید کننده کفش ترکیه ای که در تهران نیز نمایندگی ساخت و توزیع کفش دارد برخی محصولات خود را با قرار دادن لفظ جلاله "الله" بر زیر کفش تولید کرده است.

با بررسی های به عمل آمده مشخص شد که مسئولان ترکیه ای این شرکت نقشی در تولید این کفش ها نداشته و عداوت و خصومت چند نفر از تولید کنندگان این کفش ها در تهران منجر به تهیه و جاسازی نام "الله" زیر کفی کفش ها شده بود که با ورود به موقع ماموران، کفش های موهن فوق توقیف و تولید کنندگان آن نیز بازداشت و تحویل مراجع قانونی شدند.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.com