بر اساس تحقيق تکان دهنده ای كه به تازگى در شهر تهران انجام شده، پديده روسپيگرى و بی بند و باری جنسی در متأهل‏ها...
 
به نقل از تابناك ، بر اساس تحقیق تکان دهنده ای كه به تازگى در شهر تهران انجام شده، پدیده روسپیگرى و بی بند و باری جنسی در متأهل‏ها بیش از مجردها دیده مى‏شود.

در حال حاضر با افزایش سن ازدواج و كاهش سن بلوغ، فاصله بلوغ و ازدواج به 15 تا 20 سال رسیده است اما براى رفع مشكلات ناشى از این موضوع، مسؤولان و علمای دین هیچ راه حل مناسبی ارائه نداده‏اند.

گسترش رابطه نامشروع با توجه به آسیب‏شناسى‏هاى به عمل آمده، ریشه در یك سلسله كاستیهاى اجتماعى و كم‏توجهى به مسائل اخلاقى و اعتقادى دارد كه اگر چنانچه پیرامون آن اهتمام لازم به عمل نیاید، به لحاظ این‏كه بیشتر گریبانگیر قشر جوان جامعه است، تحت تأثیر تهاجم فرهنگى بر روند صعودى آن افزوده مى‏شود. بنابراین برنامه‏ریزى در بخشهایى كه آتیه جوانان را تأمین مى‏نماید امرى الزامى و بسیار ضرورى مى‏باشد.

اكثر متخصصین روانشناسى و علوم اجتماعى معتقدند انسان پس از طى مراحل مقدماتى ناهنجاریهاى اجتماعى و برچسب خوردن به عنوان كج‏رفتارى و انحراف از هنجارها، به ترتیب مرتكب تخلفاتى شده و پس از آن با ارتكاب جرائم ارضاء مى‏شود و در نهایت نیز جرائم ارتكابى پاسخگوى تمایلات و گرایشات روحى و روانى وى نبوده و به خشونت متوسل مى‏شود.

تجاوز به عنف كه از جمله جرائم خشن و علیه اشخاص صورت مى‏گیرد، تكرار آن در جامعه باعث كاهش احساس امنیت و استمرار آن تبعات امنیتى خاص خود را در پى دارد. از طرفى در آسیب‏شناسى به عمل آمده پیرامون این جرم، فقر فرهنگى و سست بودن مبانى اعتقادى از مهم‏ترین عوامل بروز این جرم مى‏باشد كه اقتضاء مى‏نماید مسؤولین فرهنگى كشور به آن عنایت بیشترى داشته باشند.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir