باران پاييزی در دومين ماه پاييز از راه می‌رسد و سراسر كشور را فرا‌می‌گيرد.
 
به گزارش همشهری آنلاين ، براساس نقشه‌های پیش‌یابی سازمان هواشناسی كشور، بارش باران از سوم آبان در نقاط مختلف كشور شروع می‌شود.بارندگی پاییزی تا روز چهارشنبه در استان‌های كردستان، كرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، قم، مركزی و همدان ادامه خواهد داشت.

طی این مدت دمای هوا نیز در مناطق مختلف به‌طور نسبی كاهش می‌یابد. براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی كشور، دمای هوا در سواحل دریای خزر به‌طور نسبی افزایش می‌یابد ولی از روز دوشنبه تا عصر چهارشنبه به تناوب در استان‌های حاشیه دریای خزر، بارش باران، رعد و برق، وزش باد و سپس كاهش دما رخ خواهد داد.

در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شمال آذربایجان‌شرقی، اردبیل، خراسان‌شمالی و شمال خراسان‌رضوی نیز این پدیده رخ می‌دهد. شایان ذكر است كه بارش در ارتفاعات البرز به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر نیز مواج است.

براساس این گزارش، اواخر روز دوشنبه در تهران شاهد بارش باران پراكنده خواهیم بود و دمای هوای پایتخت تا 3 درجه سانتی‌گراد كاهش خواهد یافت.

این سامانه بارش زایی بیشترین فعالیتش را امروز و فردا در مناطق غربی خواهد داشت و سبب ابرناكی، وزش باد و بارندگی و در برخی نقاط همراه رعد و برق خواهد بود.
بر این اساس، دمای هوا در استان‌های شمالی كشور تا 3 درجه كاهش خواهد یافت و تهران نیز در گرم‌ترین ساعت 22 درجه سانتی‌گراد و در سردترین ساعت 10 درجه بالای صفر خواهد بود.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:hamshahrionline.ir