فوت ۵ پرستار باردار بر اثر ابتلا به کرونا
قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت درباره پرستاران بارداری که در بخش کرونا فعالیت می‌کردند و جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: پرستاران بارداری که جان باخته اند در بخش کرونا فعالیت نمی کردند و وزارت بهداشت هم در اسفند سال پیش اعلام کرد که پرستاران باردار در بخش کرونا کار نکنند.

نام گذاری شهید برای پرستارانی که با ابتلا به کرونا جان باختند


او افزود: با توجه به قوانین، پرستاران باردار زمانی که بعد از زایمان از بیمارستان ترخیص می‌شوند به هیچ عنوان چه در بخش‌های کرونایی و چه در بخش‌های غیر کرونایی فعالیت نخواهند کرد.

او با اشاره به حقوق پرستاران باردار گفت: بحث مزایای پرستاران دست هیچ وزارت خانه‌ای نیست بلکه یک قوانین کشوری شورای حقوق و دست مزد است که مزایا را بر اساس میزان اضافه کار و میزان سختی کار مشخص می‌کند و ما نمی‌توانیم خارج از قواعد بپردازیم.

جان بابایی بیان کرد: وظیفه شورای حقوق دست مزد است که به پرستاران یک الی دوماه زود‌تر مرخصی بدهند یا اینکه در حقوق آن‌ها تغییراتی ایجاد کنند. تعدای پرستاران بارداری که جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند، ۴ الی ۵ نفر است.

معاون درمان وزیر بهداشت اظهار کرد: نام گذاری شهید برای پرستارانی که با ابتلا به کرونا جان باختند مراحل قانونی دارد و دست ما نیست و تعیین مصادیق به عهده بنیاد شهدا و ایثارگران است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir