پیش بینی هواشناسی، 28 خرداد 1401
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار و رعد و برق همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبرداد.

رگبار و رعد و برق از شمال تا جنوب کشور/خیزش گرد و خاک در برخی استان‌هاصادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز شنبه (۲۸ خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات شرقی هرمزگان، ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از گیلان و غرب مازندران و یکشنبه (۲۹ خرداد) در ارتفاعات البرز مرکزی ارتفاعات شمال شرق کشور، بخش‌هایی از گیلان و غرب مازندران رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

وی افزود: دوشنبه (۳۰ خرداد) برای خراسان شمالی، خراسان رضوی، ارتفاعات البرز مرکزی، سه‌شنبه(۳۱ خرداد) برای ارتفاعات البرز، ارتفاعات شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و چهارشنبه (۱ تیر) در بخش‌هایی از ارتفاعات جنوب شرق کشور به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب وقوع رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان این که امروز با توجه به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور پدیده گرد و غبار برای استان‌های کرمانشاه، ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست، اظهار کرد: از امروز تا سه شنبه (۲۸ تا ۳۱ خرداد) در مناطقی از شمال شرق، شرق به‌ویژه منطقه زابل، جنوب شرق، بخش‌هایی از سمنان و شمال اصفهان و علاوه بر مناطق ذکر شده، روز دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز کشور و سه‌شنبه در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب در برخی ساعات وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. چهارشنبه در نیمه‌غربی کشوراین شرایط انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹ خرداد) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۳۰ خرداد) صاف و اوایل شب قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ خرداد) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین واردبیل با دمای ۱۰ و ۹ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir