پیش بینی هواشناسی، 31 خرداد 1401
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از تداوم رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها و خیزش گرد و خاک در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و زابل خبرداد.

تداوم رگبار باران در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در غرب و شرق کشور


صادق ضیاییان افزود: روز سه شنبه (۳۱ خردادماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و در شمال و شرق هرمزگان، چهارشنبه (اول تیرماه) در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات کرمان و پنجشنبه (۲ تیرماه) در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و برخی نقاط سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: جمعه (۳ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی، برخی نقاط اردبیل و ارتفاعات هرمزگان و شنبه (۴ تیرماه) نیز در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی این وضعیت پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روزهای سه شنبه و چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست. در منطقه زابل در سه روز آینده وزش باد شدید و گردوخاک پدیده غالب خواهد بود.

به گفته ضیاییان روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (اول تیرماه) صاف و وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه ( ۲ تیر ماه) قسمتی ابری و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳۱ خرداد و اول تیر ماه) اهواز  با دمای ۵۰ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با  دمای ۱۱  و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
Seemorgh.com/news
منبع: isna.ir