مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با صدور بخشنامه‌ای خطاب به مدیران و کارکنان این مراکز درباره توجه به آموزه‌های دینی در زمینه‌ خوش رفتاری و رعایت حقوق مراجعه کنندگان به طور جدی هشدار داد.
 

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید نوروزی درباره دلایل اصلی صدور بخشنامه «غر زدن ممنوع» گفت : امروزه کارایی و اثر بخشی فرایندهای سازمان سخن روز است و باید با مطالعات علمی به این پرسش پاسخ داد که چگونه می‌توان اثر بخشی فرایندهای سازمان را بهبود بخشید.

وی افزود: بدون تردید یکی از راههای افزایش اثر بخشی سازمان، بهبود کیفیت خدمات و منظور از آن، تامین نیازها و انتظارات مشتریان است و این بخشنامه نیز به موازات تکامل موضوع معاینه فنی و در راستای مباحث نظری فوق صادر شده است.

در این دستورالعمل‌ که پیرو جلسه فوق‌العاده با مدیران تمامی مراکز معاینه فنی منتشر شد به کارکنان معاینه فنی تاکید شده است ارائه خدمات به افراد مراجعه کننده را وظیفه خود بدانند و به شدت از هر گونه «غر زدن» که پدیده زشت اجتماعی است و در صورت تداوم می‌تواند به یک عادت ناپسند اخلاقی تبدیل شود پرهیز کنند.

مفاد دیگر این بخشنامه از خوشرویی، عصبانی نشدن و داشتن حوصله، تسریع در پاسخ گویی، راهنمایی صحیح مراجعه کنندگان و انجام دقیق و کامل تستهای معاینه فنی به عنوان حداقل‌های رفتار با شهروندان یاد کرده و آورده است: به همان نسبت که همه کارکنان یکسال در کارشان بزرگتر شده‌اند باید این موضوع در رفتار و کردارشان نیز به چشم بخورد و خستگی ناشی از کار مانع انجام صحیح وظایفشان نشود.

در یکی دیگر از بندهای این دستورالعمل‌ به لزوم نصب کارت مشخصات بر روی سینه تمامی کارکنان اشاره شده و آمده است این کار با این هدف انجام می‌شود که شهروندان بدانند صدور این بخشنامه به هیچ وجه جنبه فرمایشی نداشته و رضایت و یا عدم رضایت آنها که می‌تواند حضوری به مدیران مراکز منعکس شود و یا با شماره تلفن «1888» در میان گذاشته شود یکی از مهم‌ترین ملاکها برای ارزشیابی تمامی پرسنل خواهد بود.

در بخش دیگری از این دستورالعمل‌ مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران به سوابق کاری خود در تمامی سطوح معاینه فنی اشاره کرده و به کارکنان ستاد گفته است: تمامی شرایط سخت کار ایشان از جمله سر پا ایستادنهای طولانی، سرما، استشمام دود خودروهایی که به صورت متراکم و به منظور تستهای مختلف در مراکز حضور می‌یابند و حلق و ریه آنها را آزار می‌دهد را با گوشت و پوست خود حس می‌کند و ضمن این که این شرایط را به هیچ وجه دلیلی برای غر زدن و خدای ناکرده بدرفتاری با مردم نمی‌داند، تمام سعی و تلاش خود را نیز به کار خواهد بست تا به لطف الهی امسال بیش از سال گذشته جبران زحمات تک تک کارکنان را از هر نظر کند.

در سطرهای دیگر این دستورالعمل‌ به بخشنامه «پارتی بازی ممنوع» که در دی ماه سال گذشته و در اوج شلوغ‌های مراکز معاینه فنی صادر شد اشاره شده و ضمن تاکید مجدد به پرهیز از هر گونه آشنا بازی ابراز امیدواری شده است، همان طور که سال گذشته به بهترین نحو فعل «توانستن» را صرف کردیم در ماه‌های شلوغ پیش رو نیز این فعل را با تمام توان در مورد بخشنامه غر زدن ممنوع نیز صرف کنیم.

در آخرین بند از این دستورالعمل‌ از توزیع نامناسب مراجعات به مراکز معاینه فنی که موجب ازدحام مقطعی و بروز مشکلات فراوان می‌شود، گله‌مندی شده و ابراز امیدواری شده است روز به روز فرهنگ معاینه فنی توسعه یابد تا در سال‌های آینده مردم در تمامی ماه‌های سال و به طور مستمر برای معاینه فنی خودروهای خود اقدام کنند.
 

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com