رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر اعلام كرد: تاكنون 92 نفر از زائران حج كه 2 كيلوگرم انواع مواد مخدر همراه داشتند، توسط پليس شناساي‍‍‍ی و دستگير شدند.
 
سردار حمیدرضا حسین آبادی در گفت‌وگو با فارس گفت: تاكنون با اقدامات مؤثر پلیس در مبادی خروجی كشور،‌ 2 كیلوگرم انواع مواد مخدر از حجاج كشف و ضبط شده است. 

وی اظهار داشت:بیشترین كشفیات مواد مخدر را در فرودگاه گرگان داشته‌ایم، در این فرودگاه از 34 زائر، 716 گرم انواع مواد مخدر كشف شده است. 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه افزود: در فرودگاه مشهد از 17 نفری كه قصد سفر حج را داشتند، 329 گرم مواد مخدر، در فرودگاه مهر آباد از 16 نفر 300 گرم و در فرودگاه كرمان نیز 282 گرم انواع مواد مخدر از 12 زائر حج كشف شده است. 

سردار حسین آبادی تأكید كرد: از خروج زائرانی كه مواد مخدر همراه داشته باشند جلوگیری می‌شود. هماهنگی مطلوبی بین پلیس و دستگاه قضایی در خصوص جلوگیری از خروج این دسته از زائران وجود دارد، همكاری و هماهنگی دستگاه قضایی با پلیس در این زمینه قابل تقدیر است. 

این مقام انتظامی اعلام كرد: با نصب دستگاه‌های بادی اسكنر و ایكس ری در فرودگاه‌های كشور، حاملان مواد مخدر به سرعت شناسایی شده و توسط پلیس دستگیر خواهند شد. 

وی اظهار داشت: طبق اطلاعات دریافتی از پلیس عربستان، تا این لحظه تنها یك نفر از زائران ایرانی به دلیل حمل مواد مخدر دستگیر شده،‌ این فرد 3 گرم مواد مخدر را از طریق بلع و در روزهای اول اعزام به عربستان منتقل كرده است. 

سردار حسین آبادی افزود: اعضای كاروان فرد بازداشتی در عربستان، مورد بازرسی شدید قرار گرفته و متحمل برخی سختی‌ها و مشكلات شدند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: تا به حال 90 درصد كاروان‌ها به كشور عربستان رفته‌اند و تلاش‌های پلیس در این زمینه ادامه دارد. 

وی اظهار داشت: پلیس در سفر حج امسال علاوه بر حضور فعال در مبادی خروجی كشور، اقدامات آگاه سازی و آموزشی را قبل از اعزام حجاج آغاز كرد و حجاج قبل از اعزام نیز در زمینه مواد مخدر توسط پلیس توجیه می‌شوند. 

سردار حسین آبادی افزود: اقدامات موثر پلیس موجب كاهش چشمگیر دستگیری زائران ایرانی در سفر حج امسال شد. 

گفتنی است سال گذشته 160 نفر از حجاج ایرانی به جرم حمل مواد مخدر در سفره عمره توسط پلیس عربستان دستگیر شده بودند.
 
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com