مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه آسیب اجتماعی واقعیت تلخ جامعه است، گفت: خانواده‌های ایرانی روزی فقط...

 
به گزارش تابناک، خانواده‌های ایرانی روزی فقط 15 دقیقه باهم صحبت می‌کنند.
به گزارش فارس مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به اینکه آسیب اجتماعی واقعیت تلخ جامعه است، گفت: خانواده‌های ایرانی روزی فقط 15 دقیقه باهم صحبت می‌کنند.
حسن موسوی چلک با اشاره به اینکه در زمینه تحکیم بنیان خانواده آیات زیادی در قرآن کریم ذکر شده و همچنین در اصل 10 قانون اساسی نیز بر تحکیم بنیان خانواده تأکید شده افزود: این در حالی است که آمار 6 ماهه اول ازدواج در سال 88 در مقایسه با همین زمان در سال 87 گویای این موضوع است که شاخص ازدواج 4 و دو دهم درصد رشد منفی داشته است.
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور با اشاره به رشد 3/16 درصدی طلاق در 6 ماهه اول سال 88 در مقایسه باهمین زمان در سال گذشته ادامه داد: فرهنگ گفتگو در خانواده بسیار کم شده و به 15 دقیقه در روز کاهش یافته است.
موسوی‌چلک خاطرنشان کرد: نرخ تورم هر سه ماه یکبار اعلام می‌شود اما شاخص‌های اجتماعی هرگز اعلام نمی‌شود و گاه توسعه عمرانی و افزایش تعداد خیابان‌های ما از توسعه اجتماعی مهم‌تر هستند.
 
  گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com//news
منبع:tabnak.ir