نام «قزاق» برای این کشور زیبنده‌‌تر است و با استقبال گردشگران و سرمایه‌گذاران همراه می‌شود و دیگر تنفر آن‌ها را در بر نخواهد داشت.
رئیس‌جمهور قزاقستان خواستار تغییر نام این کشور شد و دلیل آن ‌را جذب بیشتر سرمایه و گردشگر به این کشور دانست.
 
 به نقل از النشره الاقتصادیه، نور سلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان خواستار تغییر نام این کشور شد و پیشنهاد کرد تا پسوند «ستان» از ادامه نام این کشور برداشته شود.
 
بنابراین گزارش،‌ نظربایف معتقد است: نام «قزاق» برای این کشور زیبنده‌‌تر است و با استقبال گردشگران و سرمایه‌گذاران همراه می‌شود و دیگر تنفر آن‌ها را در بر نخواهد داشت.
 
رئیس جمهور قزاقستان که در نشست اندیشمندان و فرهنگ‌دوستان این کشور سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت: خارجی‌ها کشور مغولستان را با حذف «ستان» نام ‌می‌برند. (کشور مغولستان در زبان انگلیسی مانگولیا تلفظ می‌شود و پسوند ندارد) با توجه به اینکه این کشور 2 میلیون نفر جمعیت دارد بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و این به دلیل حذف پسوند «ستان» از نام این کشور است.  
 
به گزارش فارس، قزاقستان کشوری است در آسیای میانه. پایتخت این کشور در سال 1998 از آلماتی در جنوب که بزرگ‌ترین شهر کشور است به آستانه در شمال منتقل شد.
 
جمعیت قزاقستان 16 میلیون و 600 هزار نفر، زبان‌های رسمی آن قزاقی و روسی و واحد پول آن تِنگه است. قزاقستان کشور محصور در خشکی است و تراکم جمعیتی کمی دارد.
 
آستانه، پایتخت کنونی قزاقستان شهری است بسیار سرد و بادخیز که دمای هوا در زمستان در آن به منفی 40 درجه می‌رسد.
 
اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی است و مقادیر منابع نفت و گاز دارد.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

مطالب پیشنهادی :
دادگاه اتهامات دختر پادشاه اسپانیا آغاز شد
لوگوی گوگل در حمایت از همجنس‌بازان + عکس
هاشمی رفسنجانی به همراه نوه اش+ عکس
ترک سیگار و سبد کالا
حقه‌های از جنس انگلیسی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ از بازگشت جنازه سربازان از ایران می‌ترسد ترامپ از بازگشت جنازه سربازان از ایران می‌ترسد

نویسنده و تحلیل‌گر آمریکایی ابراز داشت ترامپ از آن بیم دارد که بازگشت جنازه‌های سربازان آمریکایی در جنگ با ایران، او را به یک رئیس‌جمهور یک‌دوره‌ای بدل کند

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X