گروهی از دانشجویان که از اسنودن برای پذیرفتن این سمت دعوت کرده بودند با صدور بیانیه ای از انتصاب وی ابراز خرسندی کردند
دانشگاه گلاسکو اسکاتلند روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود اعلام کرد ادوارد اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که در کشورش با اتهام جاسوسی مواجه و به روسیه پناهنده شده است، به عنوان ریاست افتخاری این دانشگاه برگزیده شد.

اسنودن دعوت گروهی از دانشجویان را برای نامزدی این سمت پذیرفته بود. اسنودن در رقابت با گریم اومبره قهرمان سابق دوچرخه سواری، آلن بیست نویسنده و کلوین هولدرزورث از اعضای کلیسا به این سمت برگزیده شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، گروهی از دانشجویان که از اسنودن برای پذیرفتن این سمت دعوت کرده بودند با صدور بیانیه ای از انتصاب وی ابراز خرسندی کردند. در این بیانیه آمده است: «این موضوع نشان می دهدکه ما با اسنودن و تمام افشاگران شجاع در سراسر جهان،‌ بدون توجه به محل حضور آنان ابراز همدردی می کنیم. طی هفته های آینده ما به فعالیت خود ادامه می دهیم تا آژانس امنیت ملی آمریکا و دیگر سازمان ها نقض حقوق اساسی در زندگی خصوصی ما را متوقف کنند و همچنین برای اینکه اسنودن به عنوان یک افشاگر مطرح باشد نه به عنوان یک خائن.»

دانشگاه گلاسکو پیشتر اعلام کرده بود وظیفه اصلی رییس دانشگاه، دفاع از منافع دانشجویان است و این فرد کاملا از طریق انتخاب دانشجویان تعیین می شود. اسنودن که بسیاری از اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا را افشاء کرده است، ماه اوت پناهندگی موقت یکساله از روسیه دریافت کرد.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:واحد مرکزی خبر

مطالب پیشنهادی :
فرار کودک ۴ساله سوری از جنگ + عکس
بیایید تازه به دوران رسیده نباشیم!
گنجشك لالا، قورباغه لالا، بهت ندادن، سبد كالا
ظریف و اشتون اینجا چلوکباب خوردند+ عکس
ظریف اون دور از مذاکرات ،ظریف این دور از مذاکرات + عکس
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X