مشاور رئیس‌جمهوری عراق فاش کرد، توافق‌هایی برای تشکیل کمیته‌ای عالی جهت گفت‌وگو میان بغداد و اربیل وجود دارد و این کمیته به ریاست رئیس‌جمهوری خواهد بود

 

توافق‌هایی درخصوص تشکیل کمیته‌ای عالی برای گفت‌وگو به ریاست معصوم حاصل شده

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، امیر الکنانی، مشاور فواد معصوم، رئیس‌جمهوری عراق اظهار داشت: طرحی از سوی رئیس‌جمهوری برای آغاز گفت‌وگو میان بغداد و اربیل پیشنهاد شده و در این راستا نامه‌ای به هر دو طرف بحران و نیز سازمان ملل ارسال شده است.

به گفته الکنانی، توافق‌هایی درخصوص تشکیل کمیته‌ای عالی برای گفت‌وگو به ریاست معصوم حاصل شده و امیدواریم که در روزهای آتی شاهد موفقیت این طرح باشیم.

الکنانی افزود: همه طرف‌ها تمایل خود را به گفت‌وگو نشان دادند، اما تا این لحظه طرف مشخصی برای نظارت بر گفت‌وگو تعیین نشده است. به همین دلیل پیشنهاد شده که این کمیته به ریاست فواد معصوم برگزار شود.

وی ادامه داد: این گفت‌وگوها هفته آتی آغاز می‌شوند، اما در حقیقت زمان مشخصی برای آغاز آنها تعیین نشده و به خطوط کلی در نحوه برگزاری آنها دست نیافته‌ایم.

همزمان رسانه‌های کرد زبان نزدیک به حزب دموکرات کردستان به ریاست مسعود بارزانی اعلام کردند که رئیس‌جمهوری پاسخ‌های مثبتی از سوی حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و نیچروان بارزانی، نخست وزیر اقلیم درباره طرحش دریافت کرده است.
برخی منابع بدون ارائه اطلاعات بیشتر اعلام کردند که به زودی شاهد تحولاتی در این پرونده خواهیم بود.

این منابع درباره نقش سازمان ملل در گفت‌وگوهای آتی اظهار داشتند، نقش این سازمان بر ارائه مشاوره‌های فنی منحصر خواهد بود نه نظارت بر گفت‌وگوها، نظارت جامعه جهانی بر این گفت‌وگو به معنای بین‌المللی کردن مساله است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
واکنش ترامپ در مورد سقوط جنگنده روس در سوریه
رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد، طبق گزارش‌های اولیه سوریه جنگنده روس را ساقط کرده و این وضعیت خوبی نیست

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر