احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام
نماینده روسیه در مذاکرات وین با تاکید بر مخالفت مسکو با هرگونه قطعنامه ضد ایرانی احتمالی در شورای حکام آژانس اتمی، گفت هیچ نیازی به چنین قطعنامه زیان‌باری نیست

مسکو به قطعنامه علیه ایران، رأی نمی‌دهد

برخی اظهار نظرها مبنی بر تلاش آمریکا و تروئیکای اروپایی برای مجاب کردن روسیه به دادن رأی ممتنع به قطعنامه احتمالی ضد ایرانی در شورای حکام، با واکنش قاطع دیپلمات ارشد روس همراه شد.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، دیروز (جمعه) در صفحه توئیتر خود تاکید کرد که مسکو به هرگونه قطعنامه احتمالی ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، رأی منفی می‌دهد.

اولیانوف در پاسخ به توئیت «لارنس نورمن» خبرنگار نشریه «وال‌استریت ژورنال» نوشت:

«هیچ توهمی نداشته باشید. اگر پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای حکام آژانس اتمی علیه ایران مطرح شود، روسیه به آن رأی منفی می‌دهد».

وی در ادامه توضیح داد: «همانطور که روز گذشته توئیت کردم، هیچ نیازی به یک قطعنامه [علیه ایران] نیست، چون نه‌تنها بی‌معنی خواهد بود بلکه شدیداً زیان‌بار است. باید حساب بهتری روی دیپلماسی باز کرد».

خبرنگار وال‌استریت ژورنال امروز در توئیتر خود نوشته بود که کشورهای آلمان، فرانسه،‌ انگلیس و آمریکا می‌خواهند روسیه را مجاب کنند که در صورت مطرح‌شدن قطعنامه‌ای ضد ایران در جلسه پیش روی شورای حکام، رأی ممتنع به آن بدهد.

نشست شورای حکام آژانس اتمی قرار است از روز دوشنبه ۲۲ شهریور تا جمعه ۲۶ شهریور در وین برگزار شود که مسئله برنامه هسته‌ای و قطع دسترسی آژانس به تأسیسات اتمی ایران یکی از مباحث اصلی آن خواهد بود.

احتمال صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com