پاندورا
برای رسیدن به پاندورا لازم نیست با کشتی فضایی به منظومه آلفا سفر کنید، حتی احتیاجی هم به آواتارها نیست تا شما را از جنگلهای انبوه راهنمایی کنند. برای دیدن لوکیشن های آواتار....
                                                         
چه کسی دوست ندارد بنشیند و مناظری را تماشا کند که متعلق به دنیای ما نیست. جنگ ستارگان، ماتریکس و حتی آواتار صحنه هایی را واقعیت بخشیدند که تنها در تصورات ما امکان دارند. البته همه این صحنه ها تنها برای تهیه فیلم نبودند و بعضی از این لوکیشن ها را می‌توانید از نزدیک ببینید. برای اطلاع از صحنه های رویایی که می‌توانید به دیدن انها بروید بهتر است لیست 10 لوکیشن برتر فیلمهای علمی‌- تخیلی را مرور کنید.

10- ماه جنگل اندور (Forest Moon of Endor)
 
جنگل اندور
برگشت به ایووکس، در جنگ ستارگان اپیزود سوم: برگشت ژدی (Jedi)، در اینجا درختان انبوه  جنگلی ساکت را می‌بینید که بزرگترین و تازه ترین درختان سرخس را در خود جای داده است، اینجا پارک ایالتی Jedediah Smith Redwoods در کرسنت سی تی، کالیفرنیا است. در این جنگل شما می‌توانید همانند یکی از شخصیت های جنگ ستارگان قدم بزنید فقط خبری از خانه های درختی نیست!  

9- سیاره میمونها
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/9sd.jpg
جایی که میمونها همانند انسانها گرد هم می‌آیند و حرف می‌زنند نباید مکان زیبایی باشد، حتی شاید ترسناک یا چندش آور باشد! به هرحال اگر می‌خواهید حال و هوای صحنه های این فیلم را از نزدیک احساس کنید می‌توانید به لیک پاول (Lake Powell) سفر کنید.

8- صحنه آغازین ترمیناتور
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/8sd.jpg
آستالا ویستا بی بی! چه کسی می‌داند این عبارت معروف از کجا آمده است؟ اگر فیلم معروف ترمیناتور در سال 1984 میلادی را به یاد داشته باشید لازم نیست خیلی به حافظه تان فشار بیاورید تا این صحنه را بشناسید. می‌توانید به رصدخانه گریفیت در لس آنجلس بروید و اگر دلتان خواست مانند یک ربات آهنی سخت جان در محوطه آن قدم بزنید!

7- گردش در تیمارستان (Touring Mental)
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/7sd.jpg
گردش در یک بیمارستان روانی احتمالا برنامه ای نیست که بخواهید تجربه کنید اما رفتن به صحنه ای که فیلم 12میمون در آنجا تصویر برداری شده احتمالا تجربه متفاوتی خواهد بود. شما برای تجربه حس آن فیلم باید به ندامتگاه ایالتی در فیلادلفیا بروید. خوشحال نشدید؟ خب به مکانی می‌روید که معروف به داشتن روح های سرگردان است!

6- سیاره خدای آتش ( Planet Vulcan)
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/6sd.jpg
تصور کنید سوار یک سفینه نشستید و می‌خواهید به سیاره ای در یک منظومه دیگر بروید، چه حسی خواهد داشت؟ شما احتمالا چنین تجربه ای نخواهد داشت اما می‌توانید خیلی راحت به سیاره خدای آتش بروید. در حقیقت این سیاره خیلی هم از شما دور نیست، پارک ملی صخره ای واسکوئز (Vasquez) در کالیفرنیا. اگر ساکنین آنجا را دیدید علامت مخصوص خدای آتش را فراموش نکنید!

5- ساختمان برادبری (Bradbury)
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/5sd.jpg
فرار برای نجات زندگی تان آنطور که به نظر می‌آید ساده نیست مخصوصا اگر قرار باشد بر لبه تیغ بدوید ! اگر می‌خواهید مکانی را که هریسون فورد در آنجا به تعقیب و گریز مشغول بود ببینید می‌توانید به خیابان برادوی جنوبی در لس آنجلس بروید. این ساختمان در آن فیلم کاملا سرد و بی روح بود اما اکنون کاملا زیبا و چشم نواز است.

4- خانه اوبی –وان –کنوبی (Obi-Wan-Kenobi’s Home)
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/4sd.jpg
خانه یکی از بهترین شخصیتهای جنگ ستارگان در Djerba Ajim در تونس واقع است. در اینجا افسانه مربیان دو تا از نیروهای مخالف در جنگ ستارگان نهفته است: آناکین اسکای واکر یا دارث وادر و لوک اسکای واکر. شما حتی وقتی نظاره گر انزوای این مکان هستید می‌توانید نیرویی را که در رگهایتان جاری می‌شود را حس کنید.

3- مجتمع گاتاکا (Gattaca Complex)
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/3sd.jpg
اگر می‌خواهید به مکانی سفر کنید که کودکان نابغه با دستکاری ژنتیکی به دنیا می‌آیند می‌توانید به این لوکیشن فیلمبرداری در شهرداری مارین کالیفرنیا بروید. معماری و طرح کلی این ساختمان بسیار جذاب است حتی ویژگی های بصری آن مانند بام، فضای داخلی و حتی حیاط آن تداعی کننده معماری آینده گان ما است.

2- کوه نفرین شده در مردور (Mount Doom in Mordor)
 
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/01/2sd.jpg
سفر به بخش تاریک اعماق زمین به نظر خیلی راحت نیست، جایی که اورک ها و غلامانش می‌توانند شما را برای نهارشان شکار کنند! اما به هرحال اگر می‌خواهید مکانی را که الهام بخش فیلم ارباب حلقه ها بوده است را ببینید می‌توانید سری به کوه  Ngauruhoe در پارک ملی تونگاریو در نیوزیلند بزنید.

1-   پاندورا (Pandora)
 
پاندورا
برای رسیدن به پاندورا لازم نیست با کشتی فضایی به منظومه آلفا سفر کنید، حتی احتیاجی هم به آواتارها نیست تا شما را از جنگلهای انبوه راهنمایی کنند. برای دیدن لوکیشن های آواتار می‌توانید به جزیره کاوایی (Kauai) در هاوایی بروید. در آنجا می‌توانید از فراز کوه از تماشای مناظر زیبای درختان، آبشارها و اقیانوس زیبای آرام لذت ببرید.


تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
  
اختصاصی سیمرغ


مطالب پیشنهادی:
بهترین جلوه های ویژه تاریخ سینمای جهان +عکس
ترسناک‌ترین گریم‌ها/ زنان زیبایی که خون آشام و هیولا شدند!! (+عکس)
15 لوکیشن واقعی که فیلمهای ترسناک مشهور در آنجا ساخته شدند!! (+عکس)
10 لوكیشن سینمایی كه گردشگری را رونق دادند! (+عکس)
10 فیلم ترسناک تاریخ سینما با موضوع روح! (+عکس)