نظر می‌رسد در این چند سالی که از ورود او به دنیای سینما می‌گذرد تلاش کرده تا تنها به قیمت دیده شدن زیر بار پذیرفتن هر نقشی نرود و آگاهانه برای بازی در فیلمهایش تصمیم بگیرد. در این گفتگو اسدی از...

 بازیگر فیلم سینمایی"هفت دقیقه تا پائیز" با اشاره به تجربه متفاوت حضور در این فیلم عنوان کرد بازی در این پروژه سینمایی باعث شده 10 سال بزرگتر شود.
خاطره اسدی بازیگر جوانی است که از چند سال پیش پا به عرصه سینما گذاشته. او با نقش آفرینی  در فیلم‌های "دیشب باباتو دیدم آیدا" و "تقاطع" خود را شناساند. به نظر می‌رسد در این چند سالی که از ورود او به دنیای سینما می‌گذرد تلاش کرده تا تنها به قیمت دیده شدن زیر بار پذیرفتن هر نقشی نرود و آگاهانه برای بازی در فیلمهایش تصمیم بگیرد. در این گفتگو اسدی از تجربیاتش درفیلم "هفت دقیقه تا پائیز" و ارتباطی که با نقش برقرار کرده‌ سخن گفته است.

 نحوه انتخاب شما برای بازی در"هفت دقیقه ‌تا پائیز" چگونه بود؟

خاطره اسدی بازیگر"هفت دقیقه تا پائیز": از حدود دو سال پیش که قرار بود این فیلم ساخته شود من در جریان فیلمنامه آن بودم. آقای امینی از قبل من را می‌شناختند و برای بازی در این نقش انتخاب کردند. 

 شما اولین انتخاب برای ایفای این نقش در این فیلم بودید؟

 تا جایی که مطلع هستم من اولین انتخاب بودم. از ابتدا پیش تولید و تکامل فیلمنامه قرار براین بود که من این نقش را بازی کنم.

فیلمهای قبلی امینی را پیش از این دیده بودید؟
بله. "استشهادی برای خدا" و "دانه‌های ریز برف" را قبلا دیده بودم اما فضای این فیلم با آثار دیگر امینی متفاوت است واصلا گروه فضای دیگری را تجربه کرد.

بازی کردن در نقشی درونی و با سن بیشتر برایتان سخت نبود؟

اصلا. من به راحتی با نقش ارتباط برقرار کردم. مادر بودن برای یک زن اصلا پیچیده نیست زیرا این امر مسئله‌ایی درونی و ذاتی است. من برای این نقش شناسنامه درست کرده بودم وهمه زیر وبم شخصیتش را می‌شناختم بنابراین این کاراکتر از دو سال قبل در من شکل گرفته بود.
 
 تغییراتی که زمان فیلمبرداری در فیلم به وجود آمد به بازی شما لطمه نزد؟
 این تغییرات غیر منتظره دربازی‌ام تاثیراتی گذاشت. من از قبل تمام زیر وبم شخصیت را می‌شناختم و با او ارتباط برقرار کرده بودم. برای شناخت این نقش تلاش بسیاری انجام دادم وپلان به پلان فیلم را در ذهنم بازسازی کرده بودم اما این تغییرات ذهنیت من از نقش را تا حدودی به هم ریخت. بخصوص با مسئله خیانتی که در فیلم مطرح می‌شود مشکل داشتم چون قرار نبود این شخصیت در زندگی اش لغزشی داشته باشد.
 
نحوه کارگردانی امینی چگونه بود؟ قبل از شروع فیلمبرداری تمرین ودورخوانی داشتید؟
قبل از شروع فیلمبرداری دورخوانی نقش نداشتیم. اما درباره همه نقش‌های فیلم صحبت شده‌بود وتمرینات ابتدایی را انجام  داده‌بودیم اما زمانی که فیلمنامه تغییر کرد قبل ازفیلمبرداری هر سکانس تمرین ‌می‌کردیم وبعد جلو دوربین می‌رفتیم. در سکانس‌هایی هم که فیلمنامه آماده نبود با توضیح کلی که از آن سکانس واتفاقات صحنه داشتیم به صورت بداهه تمرین کرده و بعد از تائید کارگردان فیلمبرداری انجام می‌شد.

 تجربه همکاری با حامد بهداد چگونه بود؟
نقش بازیگر مقابل درمعرفی درست یک کاراکتر بسیار مهم است. تجربه خوبی با حامد بهداد داشتم. او به من در ارائه شخصیتی که قرار بود به ایفای آن بپردازم کمک بسیاری کرد.

 تا کنون در نقش زنان آسیب دیده بیشتر ظاهر شده‌اید مثل نقشتان در "تقاطع" و تله فیلم "گام های معلق". آیا این موضوع دلیل خاصی دارد؟
دغدغه همیشگی‌ام در سینما این بوده که نقشی ویژه را بازی کنم. نقشی که بتواند باعث دیده‌شدن توانایی هایم شود که قبلا کمتر مجال بروز یافته‌اند. یک نقش باید من را قلقلک دهد تا آن را بپذیرم.

 دلیل کم ‌کاریتان در سینما و تلویزیون چیست؟
دوست دارم همیشه کارنامه ای قابل دفاعی داشته‌باشم. من با سریال خوب وبا کیفیت هیچ مشکلی ندارم وحاضردر صورت پیشنهاد مناسب در تلویزیون نیز بازی کنم. بازی در "هفت دقیقه تا پائیز" تجربه بزرگی برای من به ارمغان آورد. با حضور در این فیلم احساس می‌کنم 10 سال بزرگتر شده ام و با مناسبات سینما آشناتر.

 فعالیتهای جدیدی در سینما داشته اید؟

بله بازی درفیلم سینمایی "برف روی شیروانی داغ" به کارگردانی محمد هادی کریمی ‌را به پایان رسانده‌ام که در آخرین مراحل فنی قرار دارد. در حال مطالعه فیلمنامه‌های مختلفی هستم تا یکی از آنها را برای بازی انتخاب کنم.
 
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com
 
مطالب پیشنهادی:
آخرين عكس‌ها و خبرها از فيلم جديد «عليرضا امينی» با حضور هدیه تهرانی و حامد بهداد 
 گفت و گو با محسن تنابنده بازیگر فیلم سینمایی «هفت دقیقه تا پاییز»
رفته‌ایم پشت صحنه «هفت دقیقه تا پاییز»
بازگشت خانم سوپراستار به سینما‍!
حامد بهداد: در «هفت دقیقه تا پاییز» نقش من را فریاد ‌زد!
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X