ناتالی پورتمن
ناتالی با بچه ای 5 ساله که به سندروم «بلوم» مبتلا بود ملاقات کرد- یک نوع بیماری ژنتیکی که باعث ناتوانی می‌شود و ریسک بالای سرطان را نیز در پی دارد. ناتالی بسیار متاثر شد و....
 
                                                         
 
 
 
 
 
 
 

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/1nata.jpg
1- ناتالی پورتمن در اورشلیم به دنیا آمد.

ناتالی پورتمن
2- ناتالی توسط کارمند رولون در اطاق پذیرایی پیزا وقتی که او نه ساله بود کشف شد. عکس: ناتالی پورتمن در نمایی از فیلم Garden State
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/3nata.jpg
3- سال 2003 ناتالی پورتمن و بریتنی اسپییرز با یکدیگر در شب سال نو در هتل هادسون منهتن مهمانی گرفته و 40 نفر از دوستان نزدیکشان را دعوت کردند. عکس: ناتالی پورتمن در صحنه ای از فیلم Anywhere But Here

4-
ناتالی پورتمن زبان فرانسوی و عبری را به خوبی انگلیسی حرف می‌زند.

5- ناتالی پورتمن از زمان بچگی گیاه خوار شده است. او به مجله «پیپل» گفته است: یکی از روزهای جشن شکرگزاری مادرم بوقلمون از دستش افتاد. او خیلی ناراحت شد و ما باید کاری می‌کردیم تا گریه نکند. ولی این موضوع برای من اهمیتی نداشت. با دیدن این صحنه تصمیم گرفتم گیاه خوار بشوم.

رومئو و ژولیت
6- ناتالی پورتمن برای نقش ژولیت از فیلم «رومئو و ژولیت» اقتباسی از نمایشنامه شکسپیر تست بازیگری داد. اما تهیه کنندگان گفتند او برای بازی در مقابل لئوناردو دی کاپریو زیاده از حد جوان است. در عوض نقش به کلیر دانس داده شد.

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/7nata.jpg
7- سال 2007 ناتالی در کمتر از دو سال در پنج فیلم بازی کرد: ارواح گویا، دختر بولین دیگر، بازار شگفت انگیز آقای مگوریوم، The Darjeeling Limited، شب های بلوبری من.

ناتالی پورتمن
8- اسم واقعی ناتالی، ناتالی هرشلاگ می‌باشد. عکس: ناتالی پورتمن در صحنه ای از فیلم Closer

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/9nata.jpg
9- سال 2003، ناتالی پورتمن با مدرک روان شناسی از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شد.

ناتالی پورتمن
10- سال 2006 ناتالی پورتمن در حالیکه لباس ارجینال آدری هپبورن در فیلم صبحانه در تیفانی (1961) را پوشیده بود روی جلد مجله هارپر درخشید.

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/11nata.jpg
11- گروه Team Sleep یک آهنگ به اسم ناتالی پورتمن دارد.
http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/12nata.jpg
12- برای بازی در فیلم V for Vendetta سرش را از ته تراشید.

http://www.seemorgh.com/uploads/1391/05/13nata.jpg

13- ناتالی برای بازی در Closer هم برنده گلدن گلاب و هم نامزد اسکار شد.  عکس: ناتالی پورتمن و جود لاو در صحنه ای از فیلم Closer.

ازار شگفت انگیز آقای مگوریوم
14- موقع فیلمبرداری فیلم «بازار شگفت انگیز آقای مگوریوم» ناتالی با بچه ای 5 ساله که به سندروم «بلوم» مبتلا بود ملاقات کرد- یک نوع بیماری ژنتیکی که باعث ناتوانی می‌شود و ریسک بالای سرطان را نیز در پی دارد. ناتالی بسیار متاثر شد و ترتیب مراسم حراجی مد را به نفع تحقیقات برای مبارزه با این بیماری داد. عکس: داستین هافمن و ناتالی پورتمن در صحنه ای از فیلم «بازار شگفت انگیز آقای مگوریوم».
جنگ ستارگان
15- بعد از بازی در نقش ملکه آمیدالا در فیلم «جنگ ستارگان» او بابت توجهاتی که از سمت هواداران بود نگرانی داشت. او به مجله پیپل گفت: من فکر می‌کنم این شهرت خیلی ترسناک باشد. اما من هنوز می‌توانم در  خیابان تنها قدم بزنم و درمورد هرکسی که با او روبرو می‌شوم نگران نباشم.

      

تهیه و ترجمه: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
  

اختصاصی سیمرغ

مطالب پیشنهادی:
به یادماندنی ترین نقش‌های ناتالی پورتمن (+عکس)
بهترین فیلم‌های آنجلینا جولی + عکس
بهترین فیلم‌های اسکارلت جوهانسون (+عکس)
17 راز زندگی آنجلینا جولی که تا بحال فاش نشده!
بهترین فیلم‌های آنجلینا جولی + عکس