سیمرغسیمرغ
تازه ترین های چهره های سینمایی

فراهانی در پاسخ به اینکه چرا دیگر در سینما و تلویزیون حضور ندارد، گفت: در مورد کمرنگ شدنم در تلویزیون باید بگویم احساس می‌کنم برخی با من مشکل دارند، فکر نمی کنم فعلا بتوانم دوباره به آن قدم بگذارم.

 بهزاد فراهانی از نیمه کاره ماندن تولید مجموعه «حماسه آرد» گلایه کرد.

فراهانی گفت: چند سال قبل ساخت سریال «حماسه آرد» را به تهیه کنندگی امیر سیدزاده شروع کردم. تا نیمه های تولید پیش رفته بودیم تا اینکه بدون ارائه هیچ دلیلی جلوی کار ما را گرفتند و این مجموعه همچنان متوقف باقی مانده است.این سریال قصه ساده‌ای داشت و داستان یک قزاق دوره رضا خان را روایت می‌کرد که ماموریت دارد آرد و گندم را از شهرستان های کوچک جمع کرده و برای تامین نیازهای مردم به مرکز ببرد اما مردم یک ده قحطی زده ضمن اجتناب از تحویل آرد و گندم به مقاومت در مقابل این قزاق می‌پردازند.

 گوهر خیراندیش، اردشیر رستمی و چند چهره دیگر با من همکاری کردند و زحماتشان هنوز بی پاسخ مانده است. وی افزود: اواخر سال گذشته تئاتر «خون و گل سرخ» را روی صحنه بردم و برای اولین بار بود که کار من بدون اینکه حتی یک ممیزی به آن وارد شود، اجرا شد. از این بابت متعجب و البته خوشحال هستم و از آقای جنتی و سایر اعضای تیمشان متشکرم. باید بگویم پس از گذشت این همه سال دیگر هنرمندان ما خط قرمزها را می‌شناسند و خوشحالم که دولت جدید با اینکه نسبت به آن انتقاد هم دارم، این موضوع را فهمیده است.

گویی مسوولان ما به این درک رسیده اند که واقعا با تئاتر نمی‌شود جامعه را بهم ریخت. هنر ابزاری است برای تاثیرگذاری روی فرهنگ مردم و می‌توان به کمک آن به روانشناسی اجتماعی مردم نزدیک شد. این بازیگر توضیح داد: این روزها شب و روزم به کار کردن روی یک سوژه تازه می‌گذرد و بزودی یک نمایش جدید را روی صحنه می آورم. همیشه روی متن های خودم کار می کنم، چون تنها در این صورت است که به درک کاملی از آنچه می‌خواهم دست پیدا می‌کنم و می دانم شخصیت‌ها دقیقا چه حال و هوایی دارند و برای صحنه چه آکسسواری باید انتخاب کرد.

 فراهانی در پاسخ به اینکه چرا دیگر در سینما و تلویزیون حضور ندارد، گفت: در مورد کمرنگ شدنم در تلویزیون باید بگویم احساس می‌کنم برخی با من مشکل دارند، فکر نمی کنم فعلا بتوانم دوباره به آن قدم بگذارم.

در سینما هم به گمانم می دانم مشکل از کجا آب می خورد. راستش را بخواهید من یکی از کسانی بودم که در تدوین آیین نامه انجمن بازیگران تئاتر شرکت داشتم و فکر می‌کنم همین موضوع سینمایی‌ها را از من دلخور کرد.

قرار بود هر ستاره سینما که می‌خواهد به تئاتر وارد شود، با خانه تئاتر به عنوان یک مرکز صنفی ارتباطی برقرار کند و لااقل یک خدا قوت بگوید تا بعد بررسی شود آیا واقعا سواد و دانش و قابلیت مدیوم تئاتر را دارد یا خیر؟ بعد از این قضایا  بود که دیگر سینمایی ها به سراغ من نیامدند.

 


گرد آوری: فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: سوره سینما


 مطالب پیشنهادی:
زادروز جمیله شیخی،دکترای افتخاری تئاتر ایران+ تصاویر
از بیانسه تا حسن روحانی + تصویر حسن روحانی در مجله تایم
اقدام موهن اسرائیل به تمدن ایران!
مصاحبهء شیرین حسین پناهی در اردیبهشت 69+ تصویر کودکی
رونمایی از یک پنجره برای کتایون ریاحی
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
اولین عکس از کیت وینسلت در نقش یک همجنسگرا در Ammoniteاولین عکس از کیت وینسلت در نقش یک همجنسگرا در Ammonite

در فیلم Ammonite یک مرد ثروتمند به ماری با بازی کیت وینسلت اعتماد می‌کند و همسرش شارلوت (رونان) را به او می‌سپرد و بعد از یک جدال رابطه‌ای حساس و شکننده میان این دو زن شکل می‌گیرد

ads-culture-left-2
 
X