کشاورز: علی حاتمی نجابت داشت!
محمد‌علی کشاورز: مهمترین مسئله در تلویزیون و سینما، در درجه اول نجابت و سواد است که علی حاتمی این دو را داشت

تعریف و تمجید محمدعلی کشاورز از علی حاتمی

محمد‌علی کشاورز بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی به بهانه سالگرد درگذشت «علی حاتمی»، در خصوص کارگردانی و منش رفتاری او گفت: سال‌های سال باید بگذرد تا یکی مثل علی حاتمی پیدا شود که هم کارگردان بسیار عالی بود و هم نویسنده‌ای که خوب می‌نوشت. همچنین با عوامل و هنرمندانی که با او کار می‌کردند، رفتار خوبی داشت، به خاطر همین است که او را به عنوان «سعدی سینمای ایران» می‌شناسیم.

 

وی افزود: خدا رحمت کند دو نفر هستند که کار‌هایی در سینمای ایران انجام دادند و در رأس آن علی حاتمی است؛ همچنین آقای اکبر خواجویی که نجابت و سواد را در کار خود داشتند و از آن دو نفر هیچ نقطه ضعفی در نجابت، رفاقت، سواد و کار پیدا نمی‌شود.

 

بازیگر مجموعه تلویزیونی «هزار دستان» عنوان کرد: از دانشکده هنر‌های دراماتیک با علی حاتمی آشنا شدم و همه ما در آنجا فارغ‌التحصیل شدیم. همان موقع علی حاتمی نویسنده و نمایش‌نامه‌نویسی عالی بود و نمایش‌نامه‌های او را بازی می‌کردم.

بازیگر فیلم سینمایی «مادر» اظهار داشت: مهمترین مسئله در تلویزیون و سینما، در درجه اول نجابت و سواد است که علی حاتمی این دو را داشت و باید همه از او سرمشق بگیرند؛ همچنین اکبر خواجویی که خدا رحمت کند و جایگاه آن‌ها در بهشت است.

 

بازیگر فیلم «کمال‌الملک» تصریح کرد: علی حاتمی در کار خود استاد بود، در زبان و ادبیات فارسی نمایش‌نامه‌هایی نوشته و سریال‌هایی کار کرده است که دیگر کسی آن‌ها را انجام نداده است؛ همچنین در حال حاضر خیلی مسائل است که خوشبختانه نیستند که ببینند.

وی ادامه داد: کار‌هایی که با علی حاتمی داشتم، برایم یادگاری و ماندنی است.

کشاورز در خصوص حال این روزهای خود خاطرنشان کرد‌: در حال حاضر چهار سال است به دلیل شکستگی پایم در خانه هستم و هنوز نتوانستم فعالیتی داشته باشم و محتاج دعای مردم هستم.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : yjc.ir