به مناسبت زادروز ببر کورد فروردینی: عکس ها و بیوگرافی نوید محمدزاده
به مناسبت زادروز نوید محمدزاده بازیگر شایسته و موفق سینمای ایران پستی را به زندگی نامه و عکس های ایشان اختصاص داده ایم.

تولدتون مبارک آقای نوید محمدزاده!

بیوگرافی نوید محمدزاده

نام :نوید
نام خانوادگی:محمدزاده
تاریخ تولد:17 فروردین 1365
محل تولد:ایلام

-----------------------------------

نوید محمدزاده در کودکی

نوید محمدزاده در کودکی


نوید محمدزاده در فروردین ماه سال 1365 در شهر ایلام متولد شد.

نوید محمدزاده بازیگری را از سال 82 در مؤسسه هفت هنر کرج آغاز کرده و در این موسسه زیر نظر هنرمندانی همچون محمد یعقوبی، مهتاب نصیرپور، علی سلیمانی، و امیر قنبری آموزش دیده است. او تا سال 86 فعالیت حرفه ای نداشته اما در این سال در فیلم «در میان ابرها» به کارگردانی روح الله حجازی در نقش مکمل مرد بازی کرده است. او در همان سال ها در جشنواره استانی تئاتر تهران جوایزی را دریافت کرده و پس از آن نیز در جشنواره یازدهم تئاتر دانشگاهی جایزه بازیگری دوم مرد را دریافت کرده است.

عکس نوید محمدزاده

عکس نوید محمدزاده

محمدزاده سال 87 با بازی در نمایش «ماه در آب» نوشته فارس باقری و کار محمد کوروش نیا به تئاتر حرفه ای راه پیدا کرد و برای بازی در این نمایش جایزه بازیگری مرد را در جشنواره استانی تهران دریافت کرد. پس از آن در فیلم «آندو» به کارگردانی بهروز قبادی بازی کرد که این نمایش مجوز اکران نگرفت.
نوید محمدزاده برای بازی در فیلم ناهید در جشنواره فیلم کن حضور پیدا کرد که پوشش این بازیگر در این فستیوال واکنش هایی را به همراه داشت.

نوید محمدزاده و پژمان بازغی

نوید محمدزاده و پژمان بازغی

کاربران در شبکه های اجتماعی از پوشش پژمان بازغی تعریف و تمجید کرده اند اما پوشش نامناسب نوید محمد زاده را انتقاد کرده اند و بسیاری گفتند :این پوشش اصلا مناسب فرهنگ اصیل ایرانی نیست و حتی خارجی ها هم با پوشش رسمی آمده اند اما تنها یک فرد با این پوشش در میان آنها حضور دارد که آن هم ایرانی است! امسال سینمای ایران در جشنواره کن یک نماینده دارد ، فیلم ” ناهید ” به کارگردانی آیدا پناهنده با حضور پژمان بازغی و نوید محمد زاده به عنوان نماینده ایران در فرانسه راهی جشنواره شدند اما پوشش ظاهری نامناسب نوید محمد زاده انتقاد و واکنش های مردم را در پی داشت.

نوید محمدزاده و باران کوثری در عصبانی نیستم

نوید محمدزاده و باران کوثری در عصبانی نیستم

نوید محمدزاده بازیگر خوش آتیه تئاتر روی پرده نقره ای سینما هم خوش درخشیده است، برای بازی در فیلم «عصبانی نیستم» نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد شد ، ولی اتفاقاتی افتاد که این جایزه به رضا عطاران تعلق گرفت و دست نوید محمدزاده برای گرفتن سیمرغ کوتاه ماند.
نوید محمدزاده در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر با کسب کامل آرای داوران به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کسب سیمرغ انتخاب شد. اما به علت فشار گروه هایی خارج از سینما فیلم عصبانی نیستم از بخش مسابقه خارج و جایزه به رضا عطاران اهدا شد.

نوید محمدزاده برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نوید محمدزاده برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

محمدزاده برای بازی در فیلم ابد و یک روز در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد.
ابد و یک روز فیلمی به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی و تهیه کنندگی سعید ملکان محصول سال 1394 است. ابد و یک روز در طول نمایش مورد توجه عموم و منتقدین قرار گرفت و توانست 9 سیمرغ بلورین (6 سیمرغ در بخش اصلی، 2 سیمرغ -بهترین فیلم و بهترین کارگردانی-در بخش نگاه نو و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر را به دست آورد.
نوید محمدزاده بعد از دریافت سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل با سکوت و بوسه هاش متفاوت ترین حضور را بین برندگان سودای سیمرغ داشت.

نوید محمدزاده و امیر جعفری در جشنواره فجر35

نوید محمدزاده و امیر جعفری در جشنواره فجر35


نوید محمد زاده در سی و پمجمین جشنواره فجر موفق به سیمرغ بلورین دیگری شد و هنگام دریافت جایزه حرف های عجیبی به زبان آورد:
سلام
پارسال حرف نزدم ولی امسال میخوام حرف بزنم
این سومیمه اگر جایزه امو برای عصبانی نیستم از اون پشت بیارن میشه سه تا
خیلی خوشحالم امسال این جایزه رو گرفتم
یه کاری کردن یه سری شیطنتا اسم بعضی از کاندیداها رو از قبل به عنوان برنده بیرون دادن
من مادرم همیشه مطمئنه من جایزه می گیرم امشب گفت اشکال نداره تو امشب جایزه نمی گیری ایشالا فیلمتون بهترین فیلم بشه
ویه هیئتی اینجان که عقبه سینمان که احترامشون واجبه چه جایزه بگیرن و کاندید بشن و چه نشن
سال بعد ممکنه من حتی کاندید هم نشم...ولی برای همه احترام قائلم

نوید محمدزاده برنده سیمرغ بلورین جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد 

نوید محمدزاده برنده سیمرغ بلورین جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد

 

نوید محمدزاده برنده تندیس جشن خانه سینما

نوید محمدزاده برنده تندیس جشن خانه سینما

 

تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر
اختصاصی سیمرغ