نشان افتخار ملکه الیزابت بر سینه بازیگران بریتانیایی + نام بازیگران
طبق سنت هرساله شماری از چهره های مهم در عرصه هنر، فرهنگ، فعالیت‌های خیریه و فعالیت‌های اجتماعی از ملکه الیزابت دوم نشان افتخار دریافت می کنند.

نشان افتخار برای دزد دریای کارائیب و شوالیه تاریکی!

اما تامپسون، کایرا نایتلی و تام هاردی بازیگران بریتانیایی هستند که امسال از ملکه الیزابت نشان افتخار می‌گیرند. این جوایز در مراسمی که تابستان امسال در کاخ باکینگهام برگزار می‌شود، به برندگان اهدا می‌شود. تامپسون برنده جایزه اسکار از بازیگران محبوب بریتانیایی است. این بازیگر ۵۹ ساله لقب «دیم» یا «بانو» را از ملکه دریافت می‌کند که بالاترین درجه افتخار برای چهره‌های زن و برابر لقب شوالیه برای مردان است. کایرا نایتلی بازیگر «دزدان دریایی کاراییب»، «غرور و تعصب» و فیلم‌های دیگر نشان OBE دریافت می‌کند و «افسر» امپراتوری بریتانیا می‌شود. تام هاردی نیز که بازیگر فیلم‌هایی چون «سرآغاز»، «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد»، «مکس دیوانه» و «دانکرک» است نشان CBE دریافت می‌کند و به عنوان «فرمانده» امپراتوری شناخته می شود.
سیمون شاما تاریخ‌نگار و پروفسور هنر و تاریخ در دانشگاه کلمبیا با دریافت نشان شوالیه تجلیل می‌شود. نائومی مک‌لین-دیلی که خواننده و رپر است و با نام دینامیت فعالیت می‌کند نیز در فهرست دریافت کنندگان نشان از ملکه در سال ۲۰۱۸ جای دارد.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com