تصاویری از غسل میلیونی «هندوها» در رودخانه گنگ
هندوها قرنهاست که از سراسر هندوستان به سواحل رود گنگ می آیند تا گناهانشان را در آب آن بشویند و روحشان را از آلودگیها پاک کنند.

هندوها از گذشته های دور رود گنگ را مقدس می دانستند واهمیت خاصی برای آن قایل بودند در کرانه این رود معبدهای بسیاری بنا شده است. هندوها قرنهاست که از سراسر هندوستان به سواحل رود گنگ می آیند تا گناهانشان را در آب آن بشویند وروحشان را از آلودگیها پاک کنند.
رود «گنگ» معروفترین رود هندوستان است. این رود از مرکز رشته کوههای هیمالایا سرچشمه می گیرد ومسیری به طول 2506کیلومتر را تا دهانه اش واقع در خلیج بنگال می پیماید.


مردم هند به دو دلیل عمده رود گنگ را مقدس می دانند. دلیا اول به خاطر اهمیت خاص وتقدس این رود در مذهب هندوست.دلیل دوم خواص ویژه آب آن است آب این رود به دلیل داشتن برخی مواد معدنی فاسد نمی شود ومدتها سالم می ماند.
هندی ها اغلب این رود را «گنگ مادر» می خوانند. هر ساله میلیونها هندی فقیر وغنی برای زیارت به سواحل آن می آیند. آنها معتقدند که اگر در آب این رود شنا کنند،گناهانشان پاک می شود وبیماریشان بهبود می یابد. هندوها آرزو دارند که در ساحل رود گنگ بمیرند وخاکستر جسدشان در آب ریخته شود.کسانی که قبل از مرگ نمی توانند رود گنگ را زیارت کنند، هنگام مرگ چند قطره از آب مقدس آن را می نوشند.تهیه و ترجمه گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ مطالب پیشنهادی:
جالب‌ترین لحظه اختتامیه دیشب با شوخی «رضا عطاران»!
گزارش تصویری «اختتامیه»
عکاسی عجیب از «چهره» با چسب نواری! + تصاویر
«پگاه آهنگرانی» در محاصره دوربین‌ها! + عکس
«هانیه توسلی» و «امیر جعفری» روی فرش سبز جشنواره + عکس