تتت

در حالی‌که ‌عموم بازدیدکنندگان از کیفیت نامرغوب آثار گله دارند اغلب غرفه‌داران بخش فروش سومین جشنواره‌ بین‌المللی مد و لباس فجر معتقدند که تالار وحدت مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه مد و لباس نیست...
 این روزها تالار وحدت میزبان سومین جشنواره‌ی بین المللی مد و لباس فجر است، بازدید از سومین جشنواره‌ بین‌المللی مد و لباس فجر نشان می‌دهد مردم و غرفه‌داران، در بخش‌های مختلف، رضایت چندانی از این جشنواره ندارند.

در حالی‌که ‌عموم بازدیدکنندگان از کیفیت نامرغوب آثار گله دارند اغلب غرفه‌داران بخش فروش سومین جشنواره‌ بین‌المللی مد و لباس فجر معتقدند که تالار وحدت مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه مد و لباس نیست، حمید یوسفی، مسؤول بخش فروش جشنواره، پیش‌تر اعلام کرده، قرار بود این جشنواره مثل سال گذشته در مصلی برگزار شود، ولی در دقیقه‌ی 90 به آن‌ها اعلام شده است که مکان برگزاری جشنواره به جای مصلی تالار وحدت خواهد بود.

یوسفی 15 اسفند- روز افتتاحیه - بیان کرد، با این اتفاق بخش زیادی از تولید کنندگان، در بخش فروش جشنواره از دور خارج شده‌اند ولی از حداکثر فضای تالار وحدت برای ارائه‌ی آثار این جشنواره استفاده می‌شود.

این جشنواره به سلیقه‌ مردم شکل نمی‌دهد
یکی از بازدیدکنندگان این جشنواره که خانمی جوان است به خبرنگار ایسنا گفت: از نظر من نام این جشنواره، مد و لباس نیست! قاعدتا در جشنواره‌ی مد و لباس باید آثار مطابق با نیاز مردم و البته خلاقانه و به روز عرضه شود. تا مردم آن‌ها را بپسندند و خریداری کنند. در حالی‌که می‌بینیم در این جشنواره آثار ارائه شده حتی بسیار نازل‌تر از محصولات مراکز خرید مناطق متوسط شهر هستند و مردم آن‌ها را نمی‌پسندند.


سومین جشنواره مد و لباس فجر

او اظهار کرد: از نظر من با این آثار نمی‌توان به سلیقه‌ی مخاطبان شکل داد. پیش از این وعده داده شده بود که در این جشنواره برندهای معروف ایرانی حضور دارند ولی می‌بینیم که جای اغلب برندهای معتبر در این جشنواره خالی است. از نظر من این جشنواره باید در انتخاب شرکت کنندگانش تجدید نظر جدی کند.

کفیت آثار پائین، قیمت‌ها بالا!
یکی دیگر از بازدیدکنندگان نیز درباره‌ی این جشنواره گفت: فکر می‌کنم که بخش فروش از این جشنواره، از این مکان برای فروش آثار از پیش مانده‌اش استفاده کرده است. کیفیت محصولات پائین و قیمت‌ها بالاست.

او همچنین تاکید کرد: به طور کلی قیمت اجناس امسال نسبت به سال گذشته چند برابر شده و قدرت خرید مردم کمتر شده است.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/12/jashnvareh-mod-lebas2.jpg
سومین جشنواره مد و لباس فجر

سال گذشته بهتر بود
یکی دیگر از بازدیدکنندگان نیز اظهار کرد: به طور کلی خرید از مراکز خرید را به جشنواره‌ی فجر ترجیح می‌دهم و فقط برای بازدید به این جشنواره می‌آیم و با مقایسه‌ی این جشنواره با جشنواره‌ی سال گذشته، معتقدم که از هر نظر جشنواره‌ی سال گذشته غنی‌تر بود.

در آن، تنوع طرح، مدل و قیمت وجود داشت. ضمن اینکه دسترسی به محل جشنواره هم به خاطر مترو و... راحت‌تر بود. متاسفانه در طول روز به علت در طرح قرار داشتن منطقه‌ی تالار وحدت، حتی امکان تردد با وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی به این محل وجود ندارد.

به اندازه‌ اجاره بهای غرفه، فروش نداشتم
یکی از غرفه‌داران بخش فروش بیان کرد: متاسفانه بازار ما در این جشنواره بسیار کساد است. در حالی‌که حدود دو میلیون و نیم هزینه‌ی اجاره بهای غرفه‌ی این جشنواره را داده‌ام تا کنون حتی یک میلیون هم نفروخته‌ام.

او با انتقاد از مکان برگزاری این جشنواره افزود: تعداد بازدیدکنندگان این جشنواره چند برابر کمتر از سال گذشته است و من علت آن را مکان جغرافیایی نامناسب این جشنواره می‌دانم.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/12/jashnvareh-mod-lebas3.jpg
سومین جشنواره مد و لباس فجر

هر روز از قیمت‌ها می‌کاهیم!
یکی دیگر از غرفه‌داران بخش فروش نیز ضمن گله از برگزاری این جشنواره در تالار وحدت اظهار کرد: دسترسی به این مکان برای مشتریان سخت است و همین موضوع باعث ریزش محسوس مخاطبان جشنواره شده است.

او با بیان این‌که اندازه‌ی غرفه‌اش نیز نسبت به سال گذشه بسیار کوچک شده است اظهار کرد: فضای غرفه به قدری کوچک است که ما ناگزیر اتاق پرو را حذف کردیم و تعداد کمتری از محصولات‌مان را به جشنواره آوردیم و از روز اول با مشاهده‌ی استقبال کم مخاطبان هر روز از قیمت محصولات کاسته‌ایم ولی می‌بینیم که باز فروش اجناس بسیار اندک است.

طرح‌های تکراری
یکی از طرحان نیز که موفق به شرکت در این جشنواره نشده بود، درباره‌ی آثار بخش طراحی این جشنواره گفت: این جشنواره در بخش طراحی موفق نیست، چون همه‌ی طرح‌های ارائه شده تکراری است و در عین حال نیز آینه کاری‌ها و تزئینات این لباس‌ها به گونه‌ایست که بحش زیادی از آن‌هارا غیر قابل استفاده کرده است.

او افزود: این طرح‌های زینتی هزینه‌بر هستند. ضمن اینکه بیشتر کارها مجلسی بوده و مناسب مصارف روزانه‌ی مشتریان نیست.

http://www.seemorgh.com/uploads/1392/12/jashnvareh-mod-lebas4.jpg
سومین جشنواره مد و لباس فجر

آثارمان را یواشکی می‌فروشیم
یکی از غرفه‌داران بخش آموزشی این جشنواره نیز اظهار کرد: به ما گفته‌اند که فقط نمونه‌ی کارهای دانشجویان‌مان را برای گرفتن سفارش می‌توانیم به این نمایشگاه ارائه کنیم و اجازه‌ی فروش آن‌ها را نداریم. البته ما گاهی برخی از آن‌ها را یواشکی می‌فروشیم ولی در صورتی که مسؤولان بفهمند به ما تذکر می‌دهند.

او افزود: چاره‌ی دیگری نداریم چون اغلب بازدیدکنندگان برای مشکلات رفت و آمد و... وقتی متوجه می‌شوند مکان موسسه‌ی ما شهرستان است سفارش نمی‌دهند.

البته باید خاطر نشان کرد، از یک جشنواره‌ی سه ساله‌ی نوپا، انتظار نمی‌رود که در همه‌ی بخش‌های خود عملکردی عالی داشته باشد، شاید به قول حمیدرضا قبادی - دبیر جشنواره -این رویداد هنری، همین که از سنگینی واژه‌ی مزون در نزد برخی مسؤولان کاسته، نشان موفقیت آن است.

با این همه انتظار می‌رود که ارزیابی جامع‌تر این جشنواره نشان ندهد که این جشنواره هر سال نسبت به سال گذشته افت داشته است.گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ  
www.seemorgh.com/culture
منبع: isna.irمطالب پیشنهادی:
رامبد جوان و نگار جواهریان در جشن پایانی «آزادی مشروط» + تصاویر
نادر شاه افشار، از قدرتمندترین فرمانروایان ایران + تصاویر
تنها خانم محجبه اسکار 2014 که بود؟ + عکس
سوتی جدید تلویزیون در برنامه «شوک» شبکه سه!
حاشیه‌های جالب تماشاگران در کنسرت مجید خراطها + تصاویر
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X