پورنگ پورشیرازی درگذشت + علت فوت
 پورنگ پورشیرازی، نوازنده ساز کنترباس، پس از چندسال مبارزه با بیماری سرطان، در سن ۴۷ سالگی، درگذشت

«پورنگ پورشیرازی» نوازنده ارکستر سمفونیک در سن 47 سالگی درگذشت 

پورنگ پورشیرازی از نوازندگان شناخته شده کشورمان که سابقه نوازندگی در چندین ارکستر مطرح کشورمان را داشته، دوشنبه هفدهم آبان ماه دار فانی را وداع گفت.

این نوازنده مطرح کنترباس، که در سال‌ های اخیر در ارکسترهای دولتی و چندین مجموعه دیگر به فعالیت مشغول بود، طی سال‌های اخیر از بیماری سرطان رنج می‌برد.

پورنگ پورشیرازی متولد ۱۳۵۳ تهران از مدرسان و نوازندگان شناخته شده ساز کنترباس و پیانو بود.

وی فراگیری کنترباس را همزمان با ورود به هنرستان موسیقی تحت تعلیمات علیرضا خورشید فر و نادرمرتضی پور از سن ۱۵ سالگی آغاز و در سال ۱۳۶۸ به ارکستر هنرستان موسیقی راه یافت.

عضویت در ارکستر زهی جوانان، حضور در ارکستر سمفونیک و مجلسی سازمان صداوسیما، شرکت در ضبط موسیقی اکثر تولیدات دهه ۷۰ صداوسیما، عضویت در ارکستر سمفونیک فرهنگسرای بهمن در سال ۱۳۷۱، عضویت در ارکستر فیلارمونیک جوانان به رهبری توماس کریستین داوید در سال ۱۳۷۲، آغاز همکاری با ارکستر مجلسی کامه راتا به سرپرستی کیوان میرهادی از سال ۱۳۷۲ تا کنون، شرکت در دوره‌های رهبری و آنالیز و آهنگ سازی توماس کریستین داوید در سال ۱۳۷۲، آغاز همکاری با ارکستر سمفونیک تهران از سال ۱۳۷۳ تا کنون، کسب تجربه در موسیقی آذری و اجرای کنسرت به همراه گروه آراد در سال ۱۳۷۷، عضویت در ارکستر موسیقی ملی ایران در سال ۱۳۷۷، عضویت در ارکستر زهی فرهنگسرای نیاوران در سال ۳۷۸، عضویت در ارکستر فیلارمونیک تهران در سال ۱۳۷۸، عضویت در ارکستر فرهنگسرای هنر در سال ۱۳۸۰ ، کسب تجربه و نوازندگی در زمینه موسیقی ROCK وJAZZ از سال ۱۳۸۱، شرکت در اجرای کنسرت موسیقی ایرانی به سرپرستی مسعود شعاری در سال ۱۳۸۲، آغاز همکاری با ارکستر سمفونیک تبریز به رهبری بهروز وحیدی آذر از سال ۱۳۸۲ تا کنون، عضویت در ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر موسیقی ملی و چندین مجموعه دیگری از دیگر فعالیت‌های مرحوم پورشیرازی در عرصه موسیقی است.

در همین راستا سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت نوازنده ارکستر سمفونیک تهران را تسلیت گفت

محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری در پیامی برای درگذشت پورنگ پورشیرازی نوشته است: «پورنگ پورشیرازی نوازنده و عضو ارکستر سمفونیک تهران سال  ها در عرصه موسیقی و نوازندگی در ارکسترها با جدیت فعالیت کرد و متاسفانه این نوازنده حرفه ای، باتجربه و گرانقدر را از دست دادیم. افسوس که بیماری پورنگ پورشیرازی را برد و اندوهی دیگر بر هنر سایه افکند.

درگذشت هنرمند گرانقدر، نوازنده ارکستر سمفونیک تهران را به خانواده ارجمندش، اعضای ارکستر و جامعه هنری تسلیت می گویم، برای زنده یاد پورنگ پورشیرازی رحمت و برای خانواده و دوستان عزیزش صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

همچنین مدیرعامل بنیاد رودکی درگذشت زنده یاد پورنگ پورشیرازی را در پیامی تسلیت گفت

در پیام مهدی افضلی آمده است: انا لله و انا علیه راجعون
خبر درگذشت هنرمند توانا، پورنگ پورشیرازی برای همه ما تلخ و جانکاه بود.
زنده یاد پورشیرازی از بهترین نوازندگان موسیقی کشور و ارکستر سمفونیک تهران، آراسته به زیور اخلاق و معروف به ادب در میان همکارانش بود.
فقدان این هنرمند گرانقدر را به جامعه موسیقی، خانواده آن مرحوم و همکارانم در بنیاد رودکی، خصوصا نوازندگان ارکسترها، تسلیت می‌گویم. جای او تا همیشه در ارکستر سمفونیک تهران خالی و نوای سازش از گوشه گوشه تالار وحدت شنیدنی است.
از پروردگار مهربان برای روح ایشان آرامش و برای دوست‌دارانش شکیبایی و تندرستی آرزومندم.

پورتال سیمرغ درگذشت این هنرمند را به خانواده او و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com/isna.ir