وقتی که با تمام وجود تو را تنها هدف زندگی‌ام دانستم و تمام افکار، امید و عشق و محبتم از آن تو شد؛ دیگر هرگز نمی‌توانم فراموش کنم تو زمانی...
 
نامه عاشقانه فرانسیس آن به پیوس باتلر
فرانسیس آن (فانی) کمبل (93 - 1809) در خانواده ای اهل تئاتر به دنیا آمد و درخششی کوتاه اما چشمگیردر نقش‌های شکسپیری داشت.
جیمز شریدن نولز نقش جولیا را برای فانی در نمایش خود نوشت و در سفری که همراه گروه تئاتر به ایالات متحده داشت با پیوس باتلر که مزرعه دار بود ملاقات و سپس ازدواج کرد.
ازدواج آنها بی ثبات بود و فانی پس از طلاق دوباره به صحنه تئاتر بازگشت و به دکلمه آثار شکسپیر پرداخت.
 
متن زیر نامه عاشقانه فرانسیس به پیوس است. 
آتقدر عاشق تو بوده ام که زندگی‌ام را فدایت کنم البته زمانی که زندگی‌ام ارزش فدا کردن داشت. تو را مرکز امیدم برای به دست آوردن تمام شادی‌های زمینی قرار داده و هرگز هیچ کس را مانند تو دوست نداشته‌ام. بنابراین تو هرگز برای من مثل دیگران نیستی و کاملا غیر ممکن است که من نسبت به تو بی تفاوت باشم.
 
وقتی که با تمام وجود تو را تنها هدف زندگی‌ام دانستم و تمام افکار، امید و عشق و محبتم از آن تو شد؛ دیگر هرگز نمی‌توانم فراموش کنم تو زمانی عاشق، همسر و پدر فرزندان من بودی.
نمی‌توانم به تو نگاه کنم و مهر و محبتی در نگاهم نباشد و هنوز صدایت قلبم را به تپش می‌اندازد و صدای گام‌هایت خون را در رگ‌هایم به جوش می‌آورد.
لندن
دسامبر 1843
 
گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: forum.p30world.com
 
مطالب پیشنهادی:
جان کیتس را با نامه‌های ناگشوده به خاک سپردند!
دو نامه عاشقانه‌ی ناصرالدین شاه
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال