در لابه‌لای تصویرهای زیبا می‌توان با قهرمان‌ها و فرهنگ كشور كره آشنا شد. اما مهم‌ترین مشخصه این مجموعه را می‌توان در...
    
      

حدود 8ماه پیش بود و تازه داشت تب مجموعه تلویزیونی «امپراتور دریا» همه‌گیر می‌شد كه یك مجموعه كره‌ای دیگر با زیرنویس فارسی به بازار آمد: «افسانه جومونگ». 
 گرچه به نظر می‌رسید این مجموعه تلویزیونی كره‌ای مورد توجه همه قرار ‌نگیرد؛ اما نمی‌توان كتمان كرد كه كره‌ای‌ها مجموعه‌های خوب و استانداردی می‌سازند. یك جست‌وجوی ساده در اینترنت درباره افسانه جومونگ كافی است تا متوجه شوید كه این مجموعه تلویزیونی چقدر بین مردم محبوب است.
   یك افسانه دیگر
 مجموعه تلویزیونی افسانه جومونگ، در 81 قسمت توسط «كیم‌گوم هونگ» و «لی‌جو هوان» در سال2006 ساخته شده است. داستان این مجموعه در باره شخصیتی افسانه‌ای به نام جومونگ است كه مانند «گونگ بوك» مجموعه تلویزیونی «امپراتور دریا»، از قهرمان‌های افسانه‌ای كره است.
 
   حماسه و تاریخ
 این مجموعه درونمایه‌ای حماسی، تاریخی و رزمی دارد و محصول شبكه ام.بی.سی كره جنوبی است و دراین كشور تصویربرداری شده است. به‌طور دقیق‌تر این مجموعه داستان زندگی جومونگ، مؤسس امپراتوری گوگوریو در 37سال قبل از میلاد مسیح را روایت می‌كند. او پسر ژنرال« هائه موسو» و بانو «یوهوا» بود. پادشاه «گوم وا» سرپرستی جومونگ و مادرش را پس از قتل پدرش برعهده گرفت.
گمان می‌رفت  پدرش به‌دست سلسله «هان» به قتل رسیده است. در این میان شخصیت دیگری به نام «سوه‌‌ساه نو»، كه دختر یك بازرگان است، به جومونگ در تحقق رؤیایش برای بنیان‌گذاری یك كشور جدید كمك می‌كند.
در این مجموعه تلویزیونی دو بازیگر آشنا برای مخاطب ایرانی حضور دارند:«سانگ ایل گوك» (یوم جانگ در امپراتور دریا) و «كیون میری» (بانو چویی در جواهری در قصر). سانگ این بار با نقش پرنس جومونگ به عنوان بازیگر نقش اول ظاهر می‌شود.
 
   تركیبی از رزم وافسانه
   همین اطلاعات كافی است تا وسوسه شوید افسانه جومونگ را ببینید. 
این مجموعه تلویزیونی خوش‌ساخت، مانند دیگر مجموعه‌های معروف كره‌ای تركیبی از حماسه، رزم، افسانه، فرهنگ كره، تاریخ و پیچش‌های عاشقانه است. مجموعه بیشتر نشان‌دهنده قدرت و فراز و نشیب‌های تاریخ كره است.
در لابه‌لای تصویرهای زیبا می‌توان با قهرمان‌ها و فرهنگ كشور كره آشنا شد. اما مهم‌ترین مشخصه این مجموعه را می‌توان در شخصیت‌پردازی قوی قهرمان و ساختن یك شخصیت محبوب جست‌وجو كرد كه با بازی خوب سانگ ایل گوك می‌تواند از تمام قهرمان‌های كره‌ای (حتی گونك بوك و یانگوم ) پیشی بگیرد. این مجموعه با همه تلخی‌هایی كه پیش روی قهرمان می‌گذارد، برخلاف مجموعه تلویزیونی امپراتور دریا، مخاطب را در تلخ‌كامی فرو نمی‌برد.
 
این مجموعه تلویزیونی به‌تازگی سه‌شنبه‌ها از شبكه3 پخش می‌شود و بهتر است كه دوستداران مجموعه‌های تلویزیونی كره‌ای از دیدن آن غفلت نكنند؛ خصوصاً از همین قسمت‌های نخست كه پایه‌های  شخصیت قهرمان  مجموعه شكل می‌گیرد.
      
 
 مطالب مرتبط:
گزارشی از پشت صحنه سریال «فاكتور هشت»
 قلمرو چشم بادامی‌ها از چشم عقاب
لذت گفتگو همراه با تيك‌تاك‌
 
 
 گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
www.seemorgh.com/culture
منبع: همشهری آنلاین