فصل دوم "عصر جدید":  داوران، تعداد شرکت کنندگان و زمان پخش
فصل دوم مسابقه "عصر جدید" در حالی از شنبه ۱۷ اسفند ماه آغاز می‌شود که دو قسمت از برنامه به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور تماشاگران شده است

«عصر جدید 2» چه تغییراتی کرده است؟

 این روزها فصل جدید برنامه "عصر جدید" در حالی پخش قسمت‌های مقدماتی خود را آغاز کرده است که برای برخی از علاقمندان سوال است آیا هنوز فرصت دارند برای این برنامه فیلم، بفرستند و شانس خود را بیازمایند یا خیر؟

اما این فصل از برنامه با یک مرحله مقدماتی با عنوان "راستی‌آزمایی" پخش خود را آغاز کرده بنابراین همه فیلم‌های ارسالی در همین مرحله بررسی و راه‌یافتگان به مسابقه مشخص شده‌اند و علاقمندان باید منتظر فصل‌های بعدی باشند.

بیشتر بدانید : اولین تصاویر فصل دوم "عصر جدید" منتشر شد + جزئیات

ارسال بیش از ۱۲ هزار ویدئو به "عصر جدید"

برای فصل دوم "عصر جدید" بیشتر از ۱۲ هزار فیلم از طرف متقاضیان ارسال شده که توسط تیمی از عوامل برنامه طی سه تا چهار ماه بررسی و از میان آن‌ها تعدادی انتخاب شده‌اند.

سپس از میان این‌ها حدود ۱۰۰۰ نفر به صورت حضوری به لوکیشن برنامه دعوت شده و در دور بعدی از میان آن‌ها ۴۰۰ نفر به مرحله آزمون نهایی راه پیدا کرده‌اند.

آنچه این شب‌ها در قسمت‌های راستی‌آزمایی برنامه دیده می‌شود گزیده‌ای از ضبط برنامه با حضور همین ۴۰۰ نفر است که برخی از آن‌ها حذف و حدود ۲۰۰ نفر و گروه به مرحله اصلی مسابقه "عصر جدید" راه پیدا می‌کنند.

با این وجود اما ارسال فیلم‌ها به سایت برنامه هنوز ادامه دارد و ویدئوهای دریافتی برای فصل بعدی برنامه آرشیو می‌شود.

صحنه اجرای مسابقه بزرگ‌تر شد

از جمله تغییرات ظاهری فصل جدید "عصر جدید" می‌توان به فضای صحنه و استیج اشاره کرد که برای اجرای بهتر شرکت‌کنندگان بزرگ‌تر از فصل اول در نظر گرفته شده است.

همچنین از دیگر تغییرات می‌توان به بیشتر شدن تعداد تماشاگران در لوکیشن مسابقه اشاره کرد. هرچند این برنامه هم این روزها تحت تأثیر ویروس کرونا ممنوعیتی را برای حضور تماشاگران لحاظ کرده و تاکنون چند قسمت از برنامه بدون حضور تماشاگران به تولید رسیده است.

این چند قسمت با در نظر گرفتن موارد بهداشتی از جمله استفاده از تب سنج، ماسک و لوازم ضدعفونی‌کننده برای عوامل برنامه، شرکت کنندگان و همراهان آن‌ها تصویربرداری و ضبط شده است.

10  قسمت از مسابقه ضبط شده است

تاکنون حدود ۱۰ قسمت از فصل جدید برنامه ضبط شده اما مشخص نیست مخاطبان چه زمانی می‌توانند مجدد در جایگاه تماشاگران در لوکیشن "عصر جدید" حضور یابند و نبود تماشاگر در قسمت‌های ضبط شده تا چه اندازه خروجی برنامه را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

آنچه مسلم است حضور تماشاگران در استودیوی "عصر جدید" به اندازه داوران برنامه می‌تواند تأثیرگذار باشد و نه تنها در شور و انرژی برنامه بلکه حتی گاهی در رأی داوران نیز تأثیرگذار بوده است.

بیشتر بدانید : داوران فصل دوم "عصر جدید" معرفی شدند + اعلام دقیق زمان پخش

بیشتر بدانید : توضیحات احسان علیخانی درباره عصر جدید 2 + عکس

بیشتر بدانید : دستمزد احسان علیخانی برای هر برنامه تلویزیونی «عصر جدید» چقدر است؟

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: mehrnews.com