در تمام طول تابستان، نخست‌وزیر 72 ساله ایتالیا مهمانی‌های مفصلی در ویلای خود در ساردینیا برگزار می‌کرد این ویلای مجهز به آمفی‌تئاتر، آبشار و یک آتشفشان مصنوعی است...


باتوجه به فشار ناشی از رکود اقتصادی و نگرانی ناشی از آنفولانزای خوکی همه ما –حتی روسای جمهورمان- مستحق تعطیلات هستیم. در این تابستان هم روسای‌‌جمهور، نخست‌وزیران و حتی پاپ به مکان‌های موردعلاقه اشان سفر کرده‌اند، تعدادی از این اشخاص ترجیح داده‌اند از این زمان برای گذراندن اوقات کنار خانواده‌شان بهره‌ ببرند و البته اشخاصی نیز ترجیح می‌دهند به خوشگذرانی بپردازند.

 به نقل از هفته نامه "نیوزویک" در حالی که بعضی از آنها ترجیح می دهند بی سر و صدا تعطیلات را بگذرانند، نخست وزیر روسیه رسماً یک عکاس استخدام کرده است تا تصاویرش را ثبت کند.

نخست وزیر ولادیمیر پوتین
سیبری
مورد اول باید به پوتین اشاره کرد که مکان مورد علاقه‌اش سیبری است و تعطیلات خود را آنجا سپری می‌کند. ما در مورد کسی صحبت می‌کنیم که در طول سفرش در منطقه دورافتاده تووا در سیبری ظاهر شد. عکاس ویژه‌ای که استخدام کرده‌بود هفته گذشته عکس‌های او را درحال اسب‌سواری، شنای پروانه و شکستن هیزم منتشر کرد. با فعالیت‌های جسورانه در تعطیلات،‌ پوتین 56 ساله خودش را به عنوان سمبل استعداد و توانایی به تصویر کشیده‌است.

در گذشته،‌ وی پیش از این نیز تصاویر نظیر این را به عنوان مثال با پخش ویدئویی آموزشی جودو (در حال پرتاب حریفان قوی هیکل بر روی تشک)،‌ کمک خلبانی یک جت جنگنده و شکار ببر سیبری، منتشر کرده‌بود. اما زیر این ژست‌های خشن, هوش و خیرخواهی دیده‌ می‌شود و تصاویر جدید منتشر شده نیز گواه این مدعاست. در یکی از این تصویرها, او متفکرانه روی شاخه درختی نشسته و در عکس دیگر نیز او در حال بخشیدن ساعت خود به یک پسربچه محلی است.

باراک اوباما
مارتا وینیارد
گویا پوتین تنها کسی نیست که این کار را انجام می‌دهد. عکاسها اوباما را در دسامبر 2008 در سواحل هاوایی شکار کردند. اما گرفتن چنین عکسهایی در این تابستان سخت‌تر خواهد بود. خانه روستایی مارتا وینیارد که اوباما آن را تا پایان ماه آگوست اجاره کرده‌بود دارای ساحل اختصاصی،‌ باغ میوه و گل است. با توجه به مساحت 28 جریبی زمین که شامل زمین بسکتبال، زمین گلف و استخر شنا است, اوباما می تواند به خوبی از تعطیلات خود لذت ببرد. اجاره هفتگی این زمین 20 میلیون دلاری, بین 30 تا 50 هزار دلار است.

البته اوباما در جزیره "ایست کاست" تنها نخواهد بود. شنیده ها حاکیست که ازدواج چلسی کلینتون در آنجا برگزار خواهد شد. و به این معناست که خانواده رئیس جمهور اسبق هم آنجا خواهند بود.

عبدالله گل
آناتولی مرکزی

در حالی ‌که اوباما در وینیارد تفریح می‌کند، رئیس‌جمهور ترکیه چند روزی را در ماه گذشته با پدر و مادر خود در شهر کیسری که در مرکز آناتولی قرار دارد سپری کرد. در طول 4 روزی که آنجا بود, او او از هم نشینی با خانواده و دوستان قدیمی‌اش لذت برد. او همچنین کمی از زمان خود را به باغبانی سپری می‌کرد. و برای انکه مادرش مربا درست کند، زردآلو ‌چید. در مقابل چشمان نگران محافظانش از دیوار بالا رفت تا دستش به درخت بادام برسد. به همراه همسرش, به کوهنوردی می‌رفت و اسب‌سواری می‌کرد. اما بر خلاف ولادیمیر پوتین, او با لباس پوشیده‌ این کارها را انجام داده بود.

طی تابستان، گل درگیر ارائه یک راه‌حل در مورد آشتی با کردها بود و از استان‌های جنوب‌شرقی کشورش دیدن کرد. اما در اواخر این ماه او توجهش را به ساحل غربی ترکیه معطوف کرد جایی که او قصد دارد تعطیلات دیگری را به همراه فرزندانش که از 17 تا 25 سال سن دارند، سپری کند. او می‌خواهد برای دیدن سواحل مدیترانه‌ای ترکیه که سنت خانوادگی آنهاست، یک قایق تفریحی اجاره کند. او چند روزی را در قایق تفریحی سپری خواهدکرد. و برای توقف و شنا یک ساحل دنج را برگزیده ‌است. این یک استراتژی است که خودش را از نگاه رسانه‌ها دور نگه دارند. در طول این سفر او ساعتها شنا خواهد کرد و با استفاده از کتاب الکترونیکی, به مطالعه خواهد پرداخت.

نیکولا سارکوزی
فرنچ ریویرا

بر اساس مطالعاتی که در ماه مارس انجام شده‌است، 51 درصد شهروندان فرانسوی از نظر مالی توانایی رفتن به تعطیلات تابستانی را ندارند. مسلماً سارکوزی جزو اقلیت‌هایی است که می‌تواند به مسافرت برود و در این بخش باید از همسرش کارلا برونی قدردانی کند زیرا در طول این تعطیلات این زوج اوقات خود را در ویلای خانوادگی برونی در جنوب شرقی فرانسه سپری خواهند کرد. سه هفته در کنار دریا بودن و بهره بردن از طلوع آفتاب ممکن است دقیقاً همانی باشد که سارکوزی بعد از اینکه در سکته ای که اخیراً در حین پیاده‌روی کرده بود، به آن نیاز داشته باشد.

سارکوزی در حالی ساحل صخره‌ای فرنچ ریویرا را برای تعطیلات تابستان برگزیده است که ‌در گذشته مکان‌هایی خارج از فرانسه را برای تعطیلات انتخاب می‌کرد. در آگوست 2007 ، املاکی در نیوهمشایر را انتخاب کرده بود و هر روز صبح کنار دریاچه وینیپساکی پیاده‌روی می کرد. بعد از ظهرها را هم به شنا اختصاص داده بود. او همچنین توسط دوستش جورج بوش به صرف هات‌‌داگ و همبرگر در املاک خانوادگی بوش دعوت شد. احتمال داده می شود که تصمیم سارکوزی برای ماندن در داخل فرانسه به خاطر تاثیر مباحثات داخلی در مورد اینکه چه کسی هزینه سفر آمریکا را پرداخت کرده است،‌ بوده باشد.

شاید هم علت این باشد که او قسم خورده است که بعد از مواجه شدن با دو عکاس آمریکایی و فریادزدن سر آنها دیگر به آمریکا نرود.

گوردون براون
فایف, اسکاتلند

نخست وزیر انگلیس گوردون براون مانند نیکلا سارکوزی هنگامی که از سفر آمریکا به خانه بازگشت, مورد انتقاد قرار گرفت.

او به عنوان وزیر خزانه‌داری انگلیس عادت داشت که تعطیلاتش را در ماساچوست سپری کند(حتی برای ماه عسل هم در سال 2000 به آنجا رفت). تفریحات مورد علاقه او نیز مطالعه و بازی تنیس در خانه‌ای اجاره‌ای در کیپ‌کد بوده است. اما به منظور ترویج سفر در داخل انگلیس، اخیرا مناطقی محلی را برای گذران تعطیلات انتخاب می‌کند. در این تابستان براون قسمتی از تعطیلات یک ماه‌اش را در بخش روستایی "لیک دیستریکت" به همراه کودکانش خواهد گذراند. در حالی که تابستان گذشته او با یک مربی بدن‌سازی به صورت خصوصی کار می‌کرد تا بتواند به تناسب اندام برسد, این بار, تمرکز خود را بر بازسازی تصویر عمومی از طریق خودش گذاشته است. بر اساس اظهارات دستیارش، نخست‌وزیر برای رسیدن به این هدف،‌ در طول این تعطیلات مقداری از زمان خود را به فعالیت‌های بشردوستانه اختصاص داد. و برای حدود یک هفته در پروژه‌های اجتماعی داوطلب شد. علت دقیق اینکه چگونه براون به جامعه برگشت دقیقا مشخص نیست، اما شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است او در یک کارگاه هنری ویژه نوجوانان شرکت کند. در نظر بگیرید که نخست‌وزیر 12 ماه دورانی پراسترس داشته‌‌است و تعدادی از روزنامه‌ها او را به خاطر فراموش کردن کارهای دواطلبی و گذراندن تعطیلات خوب تشویق کرده‌اند.

سیلویو برلوسکنی
خوشگذرانی در ساردینیا و عذاب کشیدن در لاکوئیلا

اگر شما تصور می‌کنید که ژست پوتین برای یک سیاست‌مدار نامناسب است، نگاهی به همتای ایتالیای‌اش بکنید. در ماه می، برلوسکونی با شرکت در جشن‌تولد یک مانکن،‌ خشم همسرش را برانگیخت و کار تا آنجایی پیش رفت که او از سیلویو درخواست طلاق کند. اما این فقط آغاز ماجرا بود. در تمام طول تابستان، نخست‌وزیر 72 ساله ایتالیا مهمانی‌های مفصلی در ویلای خود در ساردینیا برگزار می‌کرد این ویلای مجهز به آمفی‌تئاتر، آبشار و یک آتشفشان مصنوعی است. یک روزنامه اسپانیایی به صورت مخفی از مهمان‌های برلوسکونی، عکسهای جنجال برانگیزی به چاپ رساند. در ادامه اظهارات برلوسکونی در مورد سوء‌استفاده از یک جت نظامی برای مهمانانش، آتش این رسوایی را شعله‌ورتر کرد. به نظر می‌رسد نخست‌وزیر از کاهش محبوبیت خود در افکار عمومی آگاه شده و باقی‌مانده تعطیلات خود را در مکانی دور از ساردینیا در لاکوئیلا سپری می‌کند.

پاپ بندیکت شانزدهم
آلپ ایتالیا
شخصیت دیگری نیز تعطیلات خود را در ایتالیا می‌گذراند اما نه به همان طریقی که برلوسکونی سپری کرده‌است، و آن پاپ بندیکت شانزدهم است. پاپ 82 ساله 16 روز از تعطیلات خود را در دامنه‌های ایتالیایی آلپ، "لس کامبس" استراحت کرد.

اوقات خود را صرف دعا و استراحت می‌کند او در کلبه‌ای با نمای کوهستانی که پاپ‌های قبلی در آن مستقر می‌شدند ساکن شده‌است. اما تعطیلات، روی زشت خود را هنگامی که پاپ در اتاق خواب تاریک خود به دنبال کلید برق زمین خورد و مچ دستش شکست، نشان داد. صبح روز بعد وی تحت جراحی قرار گرفت و دست راستش از بازو در گچ قرار گرفت. به خاطر این جراحت او اوقات سختی را برای کار بر روی دومین کتاب خود با عنوان "عیسی ناصری" می‌گذراند و بیشتر از ضبط صوت به جای قلم استفاده می‌کند. پس از تعطیلات در شمال ایتالیا پاپ به مقر خود در قلعه گاندولفو نزدیک رم سفر کرد. او حتی در حالی که دستش شکسته مراقب وظایف خودش است، او روزهای یکشنبه از پنجره کاخش به زائران خود دست‌تکان می‌دهد.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
www.seemorgh.com/Entertainment
منبع: baztabonline.com
 
مطالب جالب دیگر:
فکر می‌کنید چرا برگ درختان در پاییز زرد و قرمز می‌شود؟!
تست روانشناسی بسیار جالب!!
ریحانا و جدیدترین خبر: عشق به یک پسر دربان و مدل!!
ساخت مجسمه آنجلینا جولی در حال شیر دادن به دوقلوها!!
راز بقای لذت در زندگی تنها در 4 مرحله!
صحبت‌های دختر برلوسکونی درمورد مسائل اخلاقی پدرش!! (+عکس)
شلوارهای زنانه در تهران: چینی‌ها کلمه «الله» روی جیب عقب گلدوزی کردند!! (+عکس)
 
 
 

پربیننده های این بخش

 
X