پونه حاج محمدی بازیگری که بخاطر دست دادن ممنوع الکار شد و مهاجرت کرد! عکس
پونه حاج محمدی بازیگر سابق کشورمان است که بخاطر ممنوع الکاری از ایران مهاجرت کرد و حالا در انگلیس زندگی می کند

با پونه حاج محمدی آشنا شوید

سریال خانه ای در تاریکی به کارگردانی سعید سلطانی، بعد از گذشت نزدیک به ۱۷ سال از پخش اولیه اش، از روز دهم اردیبهشت روی آنتن شبکه تماشا رفته. این سریال که در سال ۱۳۸۲ از شبکه سه سیما پخش می شد در آن زمان مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گرفت و تجربه ی موفق سریال محبوب پس از باران را بار دیگر برای سعید سلطانی تکرار کرد.

اما به بهانه ی پخش دوباره ی این سریال می خواهیم به بیوگرافی یکی از بازیگران آن یعنی پونه حاج محمدی بازیگر نقش شیرین السلطنه بپردازیم که به خارج از کشور مهاجرت کرده و دیگر ساکن ایران نیست.

پونه حاج محمدی، بازیگر تلویزیون و سینما، بازیگری را حوالی سال های ۷۶-۷۷ با شرکت در کلاس های مهین اسکویی، کارگردان و مدرس تئاتر آغاز کرد. حاج محمدی دارای مدرک لیسانس بازیگری از دانشگاه سوره و مدرک فوق لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر و معماری تهران است.

او در دهه ی هشتاد در چند سریال تلویزیونی و فیلم سینمایی حضور پیدا کرد: سریال مزرعه کوچک به کارگردانی سیروس مقدم، سریال خانه ای در تاریکی به کارگردانی سعید سلطانی، فیلم سینمایی نیمه پنهان به کارگردانی تهمیه میلانی و فیلم سینمایی عروسک فرنگی به کارگردانی فرهاد صبا.

حاج محمدی در مسیر شهرت قرار گرفته بود که به گفته ی خودش اتفاقی سبب شد او مجبور به کناره گیری از کار بازیگری در ایران شود.

او در مصاحبه‌ ی خود با بخش فارسی صدای آمریکا در مورد پایان حضورش در سینمای ایران اظهار کرد بعد از آنکه با رئیس جشنواره فیلم نانت که در هتل لاله ی تهران حضور داشت دست داد به مدت یک سال ممنوع‌ الکار شد. بعد از این اتفاق حاج محمدی تصمیم گرفت فعالیت هنری خود را در خارج از ایران پی بگیرد.


عکس پونه حاج محمدی و دخترش

عکس پونه حاج محمدی و دخترش

او در سال ۲۰۱۰ از ایران مهاجرت کرد و حالا ساکن بریتانیا است و در آنجا به عنوان یک بازیگر ایرانی در سینما و تلویزیون این کشور فعالیت دارد.

حاج محمدی از زمان مهاجرتش به بریتانیا دو فیلمنامه به نام‌ های «تونل» و «عروس باکره» نوشته و علاوه بر بازی در سریالی به نام The Bill ، در یک فیلم پرهزینه ی انگلیسی به نام Machine هم نقش آفرینی کرده که در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار در جشنواره ترایبکا در نیویورک اکران عمومی شد.

پونه حاج محمدی متأهل است و دختری به نام رایکا دارد.گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: rooziato.com